Na úvod roka s prehrou 0:3 proti Michalovciam

• 19.01.2022
Úvodné meranie síl v roku 2022 futbalistov FC Košice prinieslo stret s MFK Zemplín Michalovce. Tímu z Fortuna ligy sme vonku podľahli 0:3.

Výsledok hovorí síce jednoznačne, avšak v prvom polčase sme boli lepším celkom. Prv pálil tesne mimo Pačinda, dva góly nám neboli uznané a veľkú šancu Joneca vychytal Kožukar. Do druhého polčasu zvolili oba celky takmer kompletne nové zostavy, pričom tréner Jozef Vukušič po hodine hry poslal na ihrisko troch hráčov z dorastu – brankára Maximiliána Repka, stopéra Samuela Magdu a záložníka Miroslava Soviča. Štvrtým hrajúcim dorastencom bol v prvom polčase Jakub Tišťan. O víťazovi sa rozhodlo v záverečnej dvadsaťminútovke, keď gólovo udreli michalovskí mladíci – dvakrát Záhradník a raz Petrík.

Ako sme už včera informovali, cez víkend sme mali odohrať duel proti Vasasu Budapešť. Maďarský druholigista však stretnutie zrušil, náš náhradný program je v štádiu riešenia.

1. prípravný zápas: MFK Zemplín Michalovce 3:0 (0:0) FC Košice

Góly: 74. a 87. Záhradník, 80. Petrík

Zostavy:

MFK Zemplín Michalovce - 1. polčas: Kožukar - Kotula, Volanakis, Vaško, D. Magda - Kanu - Popovits, Gembický, Ntotis, Žofčák - Trusa

2. polčas: Száraz - M. Kolesár, Artabe, Ranko, Méndez - Neofytidis - Petrík, Oshima, Peňa, Marcin - Z. Záhradník

FC Košice - 1. polčas: Valach – Teržič, Jakúbek, Chríbik, Jonec, Guba, Tišťan, Brborič, Pačinda, Gáll, Mölvadgaard

2. polčas: Valach (60. Repko) – Kis, Jakúbek (60. S. Magda), Chríbik, Václav, Brborič (60. Sovič), Gallovič, Nana, Gladiš, Liener, Vasiľ

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Odohrali sme veľmi dobrý zápas v tejto fáze prípravy. Ani nebolo vidieť, že to bol náš prvý duel po dlhej dobe. Úvodný polčas bol z oboch strán kvalitný. Mali sme šance, dali sme gól, ktorý nebol uznaný. Do druhého polčasu sme prestriedali prakticky celé mužstvo okrem hráčov, ktorí sú u nás na skúške. Po dvadsiatich minútach, keď bola hra ešte vyrovnaná, šla z našej strany úroveň dole. Doplatili sme na nezohratosť a chyby v obrane, keď sa súper dostal do príležitostí a presadil sa. Až na dvadsať minút v závere to teda bolo v poriadku. Samozrejme, výsledok nás neteší, ale to, čo sme si z tohto zápasu chceli vziať, sme si z neho aj zobrali.“

Matej Jakúbek, hráč FC Košice: „Myslím si, že po dlhej prestávke to bol dobrý súboj. Mal tempo, súperovi sme sa dokázali vyrovnať a v niektorých situáciách sme mali aj navrch, najmä v gólových šanciach do 60. minúty, kým som bol na ihrisku. Zdalo sa mi, že výpadok nebolo príliš cítiť, pripravovali sme sa predtým sami a teraz týždeň a pol spoločne. Na štart prípravy to bolo fajn, teší ma konfrontácia s mužstvom z Fortuna ligy. Pomaly sa do toho dostávame, zvyšné rezervy s pribúdajúcim časom budeme odstraňovať.“