Na kraj obrany prichádza Vladimír Majdan

  • 13.06.2022
  • Vytlačiť
Vystužiť kraj defenzívy FC Košice prichádza bývalý mládežnícky reprezentant Slovenska Vladimír Majdan. 23-ročný pravý obranca je štvrtou letnou posilou klubu z metropoly východu.


„Z Košíc bol o mňa záujem ešte počas sezóny. Vtedy sa mi ozvali po prvýkrát a ja som cítil, že záujem je veľký. Stále sme komunikovali, neskôr mi volal aj hlavný tréner, s ktorým sa poznám zo Senice. Nakoniec som sa rozhodol, že prídem sem,“ opisuje dôvody výberu svojho nového pôsobiska Majdy.

„Zo šatne poznám ešte z reprezentačných kategórií Freďa Valacha, s Gallom (prezývka Dávida Galloviča, pozn. redakcie) som hral v Senici, takže informácie mám. Páči sa mi ambícia Košíc dostať sa do I. ligy a ja by som k tomu veľmi rád pomohol,“ dáva jasne najavo ciele rodák zo Žiliny, ktorý si v Košickej futbalovej aréne už stihol zahrať – ešte v drese súpera. „Keď sme sem s Púchovom išli, tak sme vedeli, že nás čaká veľký štadión. Prišlo vtedy dosť divákov, bola krásna atmosféra a hralo sa tu naozaj výborne.“

Ako v prípade ostatných posíl, aj teraz pridal svoj pohľad na nového zverenca tréner Anton Šoltis: „Vyhliadol som si ho ešte do Senice, keď ho bola možnosť získať. Je to odchovanec žilinskej školy, stále mladý chlapec, ktorý je na lopte silný, dynamický, rýchly a to potrebujeme na pravej strane obrany. Som rád, že prichádza a verím, že ukáže svoj talent, pretože je stále mladý a budúcnosť má pred sebou, mužstvu má čo dať. Je tu aj preto, aby tu bola zdravá konkurencia, aby chlapci na seba tlačili, ale zároveň, aby jeden druhému priali.“

Tréner to naznačil, Vlado zase potvrdil. „Som ofenzívny pravý obranca, z mojej strany je to veľká podpora útoku, ale, samozrejme, defenzíva je prvoradá,“ dodala nová posila, ktorá v 23 rokoch odohrala vo Fortuna lige 18 stretnutí v dresoch Žiliny a Senice, pričom vo väčšom počte zápasov Majdyho pribrzdilo zranenie. V II. najvyššej súťaži pridal Vladimír Majdan ďalších 64 štartov za rezervu Šošonov a počas jarnej časti za Púchov.


Majdy, vitaj v FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI