Na jeseň dohrávka troch kôl, v pozícii hlavného trénera počas nich Peter Šinglár

  • 17.11.2020
  • Vytlačiť
Po viac ako mesiaci sa včera o 14:00 na Janigovej ulici zišli hráči FC Košice na spoločnom tréningu. Z pozície trénera ich viedol Peter Šinglár, ktorý bude hlavným lodivodom žlto-modrých minimálne do konca jesennej časti.


Po tréningoch, ktoré sa uplynulé týždne mohli konať len v podobe 5 hráči + 1 tréner, sa na umelej tráve na Janigovej mohli hráči konečne spolu oprieť do lopty takmer v plnom počte. Na tréningu chýbali viacerí futbalisti prvého tímu, dôvod ozrejmil manažér klubu Roman Šimko. „Všetci hráči dostali začiatkom mesiaca dovolenky, zahraniční odcestovali domov. V ich prípade s nimi pre dohrávané kolá už viac-menej nepočítame. Týka sa to Robinsona Blandona, Sama Forda a Min-Su Kima. Na Slovensko sa však zo Srbska vráti Nikola Ristovski, ktorý tu s nami bude. Po zranení je Oleg Vyshnevskyi, dokopy sa dáva Dávid Keresteš, ktorý začína pomaly trénovať. Šancu tak dostanú ďalší, aj chlapci z dorastu,“ uviedol na margo aktuálneho stavu kádra Roman Šimko.


Ako to bude vyzerať s dohrávaným programom? Na záver roka 2020 by sme mali odohrať tri duely, všetky tri na umelej tráve. Prvým z nich je súboj 13. kola doma proti Podbrezovej, v rámci nasledujúceho zápasu nás preverí pod Dubňom „béčko“ Žiliny, aby sme jesennú časť a zároveň prvú polovicu ligy uzavreli v Košiciach duelom proti Popradu. Pred každým zápasom musia byť splnené nariadenia, medzi nimi i to, že hráči a členovia realizačného tímu musia mať negatívny test na COVID-19. Viac informácií o priebehu organizácie zápasov ako aj o možných streamoch dáme včas vedieť. Program dohrávok už prinášame nižšie.


28.11 o 12:30 na Janigovej – FC Košice vs. FK Železiarne Podbrezová

02.12 o 12:30 v Žiline – MŠK Žilina „B“ vs. FC Košice

05.12 o 12:30 na Janigovej – FC Košice vs. FK Poprad


Jarná časť II. ligy by pri takejto forme dohrávania troch kôl začala už 13. februára, aby sa stihla ukončiť do 22. mája. Všetko ide ruka v ruke s barážou o Fortuna ligu, ktorá je pôvodne na pláne 25. a 28. mája 2021.


Viac o tom, ako situáciu vidí tréner Peter Šinglár a kapitán mužstva František Pavúk, si budete môcť prečítať v zajtrajšom článku.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI