Mojmír Trebuňák: "Ukázala sa naša víťazná mentalita"

• 27.05.2019

S predsavzatím vyhrať prvý z troch posledných zápasov, ktoré nás delia od historického rekordu III.ligy vycestovali naši chlapci na sever východného Slovenska do Plavnice, k súperovi, ktorý potreboval každý bod v boji o záchranu.

Hovorí sa, že povinné víťazstvá u papierovo slabších súperov v ich domácich špecifických podmienkach sú najťažšie... Zápas v Plavnici to potvrdzoval od prvej minúty, opýtali sme sa brankára Jakuba Giertla, strelca víťazného gólu Mojmíra Trebuňáka a trénera Miroslava Soviča.

Jakub, krátke zhodnotenie zápasu z pohľadu brankára, ako si videl situáciu z 3. minúty, kedy išli domáci prekvapivo do vedenia.

"Vedeli sme že nás čaká náročný duel na ťažkom teréne, kde sa nedá hrať príliš kombinačný futbal oktorý nám ide...tréner nás nabádal, že domáci budú hrať na rýchle protiútoky, a že góly strieľajú prevažne po štandardkách, nuž a prišlo na jeho slová, keďže hneď po jednej z nich sme inkasovali rýchly gól...určite si to človek v 3.min takto nepredstavuje a z pozície brankára je to ešte horšie, keďže si siahnete prvý krát na loptu až po góle. Máme ale dosť silné mužstvo nato, aby také veci z nami nezamávali, po góle sme chceli hrať svoju hru, tlačiť sa dopredu, čo sa nám aj darilo, pritom množstve šancí čo sme zahodili...v podstate domácich sme už do vážnej šance nepustili pričom na naše góly sme si museli dlhšie počkať až do záverečnej 10minútovky..."

Že to nebol jednoduchý duel potvrdzujú aj slová trénera Miroslava Soviča:

"Nepríjemný zápas u súpera, ktorý bojuje stále o záchranu v III. lige a po štandardnej situácii sa ujal vedenia v úvode zápasu. Ihrisko min. rozmerov a nekvalitný terén hral do karát súperovi a nám znemožňoval rýchlu a dobrú kombináciu, ktorá nám je vlastná a ktorou sme sa presadzovali počas celej sezóny. Ale veril som chlapcom od začiatku, že výsledok otočia a získame 3 body, pretože vždy verím svojmu mužstvu!"

V 12. minúte síce vyrovnal hlavou František "Šuti" Pavúk a zdalo sa, že  dôjde k rýchlemu obratu, no húževnatý súper odolával až do 81. minúty, kedy skóroval Mojmír Trebuňák. Mojo, do zápasu si naskakoval v 60. minúte za stavu 1:1, aké boli pokyny trénera?

"Tréner ma posielal na ihrisko, keď sa ukázalo, že Rišo nebude môcť pokračovať. Povedal mi, že mám využiť svoju rýchlosť, ktorá by mala na nich platiť, hrať jednoducho a byť nebezpečný pred súperovou bránkou."

Strelil si víťazný gól v neľahkom zápase 10minút pred koncom, ako správny trénerov žolík, ako si videl gólovú situáciu, pocity?

"Gól má teší dvojnásobne, lebo nám zabezpečil víťazstvo, čiže pomohol mužstvu a aj mne osobne. Už som ho potreboval. V tej 80. minúte sme súpera zatlačili a jeden z centrov preletel až na zadnú tyčku, kde som stál. Lopta preletela ponad obrancu ku mne a ja som z prvej umiestnil presne krížne proti pohybu brankára. Verili sme, že vyhráme a v ten moment sme to len umocnili.

Nikto asi nečakal, ze budeme otáčať zápas z 1:0 na 1:3, víťazná šnúra napokon pokračuje..

"Zápasy v Plavnici sú stále špecifické, ľudia tu vedia vytvoriť atmosféru, navyše ihrisko ja rozmermi úzke a krátke, čo nás oproti Čermeľu trochu obmedzovalo v našej hre. Super sa na nás dobre pripravil , vedel čo za hráčov a aké mužstvo k ním prišlo. Hrali tvrdo, zodpovedne a z prvej šance sa im podarilo skórovať a tým nám to sťažili ešte viac.  Ale ukázala sa naša víťazná mentalita, sila a kvalita, ktoré dokazujeme celú sezónu. Nikto nepochyboval o tom, žeby sme mohli prehrať a nakoniec sme ten zápas úspešne zvládli. Dokázali sme spolu s fanúšikmi, že naozaj sme všetci spolu silnejší. Chcem im touto cestou poďakovať, lebo ich prítomnosť a podpora nám práve v takých zápasoch pomáha. Jedine VSS.

Pre trénera je veľké plus ak ma spoľahlivú lavičku. Miro, striedal si v 60. minúte za stavu 1:1, na ihrisko vybehol Mojo Trebuňák, odmenil sa víťazným gólom. Ďalší striedajúci hráč Nikola Ristovski uzavrel na konečných 1:3. Spokojnosť?

"Ukazuje sa sila tohto kolektívu a súdržnosť a je len potešiteľné pre trénera, keď striedajúci hráči dôkažu plnohodnotne nahradiť hráčov, ktorý v tom zápase momentálne nastúpili v základnej jedenástke, takže im za to právom patrí poďakovanie."

Ostávajú ešte 2 domáce zápasy, ak vyhráme, vytvoríme historický rekord III.ligy v počte bodov...

" Vždy sa snažím dosiahnuť možné maximum a k tomu vediem aj hráčov v prvom rade v tréningu a ono sa to potom musí preniesť na ihrisko a som presvedčený o tom, že chlapci spravia preto maximum v zostávajúcich zápasoch, aby sme ten rekord vytvorili."

Sága pokračuje...

Oslava postupu

V sobotu 1.6. o 15:00 hod.  vás všetkých pozývame nielen na domáci zápas, ktorý chceme vyhrať a dať co najviac gólov, aby sme atakovali aj historicky najvyššie skóre III. ligy, ale hlavne príďte s deťmi osláviť postup FC Košice do II. ligy.

Po zápase nám bude odovzdaný pohár víťaza, oslavovať môžete na ploche spolu s hráčmi a fanúšikmi VSS, ktorí celú sezónu našich povzbudzovali, nevynechali žiaden vyjazd a aj tentokrát si pripravili svetelnú show.

Pre deti máme výbornú zmrzlinu a klubové darčeky, na trávniku štadióna v Čermeli si môžu deti zahrať, zastrieľať na bránu s majstrovskými loptami, či urobiť selfíčko s našimi chlapcami a pohárom, podiskutovať s vedením klubu. K dispozícii bude aj fanshop tričkami, šálmi, šiltovkami...

Vstup je ZDARMA pre všetkých, občerstvenie a zmrzlinu pre deti zabezpečí FC Košice.