Mladší dorast v Krásnej s triumfom a smolnou remízou proti Ružomberku

• 18.08.2021
Po sobotňajšej výhre „devätnástky“ na Liptove v utorok doobeda odohrali svoje duely aj tímy mladšieho dorastu. Konečná bilancia v 3. kole proti Ružomberku činí sedem bodov za dve výhry a jednu remízu.

Celok pod vedením trénera Radoslava Školníka triumfoval po silnej trojminútovke v druhom polčase, so šiestimi bodmi je priebežne na štvrtom mieste. Tím kouča Dominika Ivanka mal v Krásnej na dosah tri body, keď našich chalanom do 16 rokov vychádzali štandardky. Po napínavom závere sa však zrodila deľba bodov po výsledku 1:1, ktorá znamená momentálnu ôsmu pozíciu so štyrmi bodmi na konte.

3. kolo I. LMD: FC Košice 3:1 (1:0) MFK Ružomberok

Zostava FC: Drenka – Baločko, Kaleta, Cúr, Biľ (68. Palfi), Köteles, Bojčík, D. Urban (76. Orság), Gajtko, Slanina, Barto (87. Friga)

Góly: 16. a 71. Slanina, 73. Cúr – 61. Filipiak

Radoslav Školník, tréner U17: „V obrannej fáze sme boli kompaktní, organizovaní, hráči si plnili svoje úlohy, ktoré im vyplývajú z ich hráčskych funkcií. Zvládli sme veľké množstvo osobných súbojov v náš prospech na ťažkom teréne, fungovala dobrá slovná organizácia počas celého zápasu. V útoku panovala dobrá ponuková činnosť od všetkých hráčov na ihrisku, snaha o konštruktívnu hru stredných stredových hráčov, kolmé prihrávky za obranu súpera aj správne nábehy hráčov. Videli sme pekné akcie i samotné góly. Pochvala patrí všetkým hráčom aj realizačnému tímu.“

Najbližší program I. LMD, 4. kolo:

FK Senica vs. FC Košice – 21.08. o 11:00

3. kolo I. LMD: FC Košice 1:1 (1:1) MFK Ružomberok

Zostava FC: Kuruc – Vodenský, Pástor, Zeleňák, Veselý, Puzder, Rebej (71. Mikloš), Kačmáry, Komarek, Petrík (68. Figeľ), Juhan

Góly: 15. Petrík – 23. Lopušek

Dominik Ivanko, tréner U16: „Do zápasu sme išli po 5-dňovom náročnom turnaji v Maďarsku, kde sme odohrali naozaj ťažké zápasy. Chlapci boli unavení - či už pohľadu cestovania, alebo zápasov, pretože v Maďarsku sa hralo 2x45 minút (v lige je to pri U16 2x40 minút, pozn. red.), pre chlapcov to obrovská záťaž. Proti Ružomberku ale odviedli maximum, vytvárali si šance, dostávali sa do koncoviek. Dali sme gól, hneď potom sme mali dobre zahraný signál, no nezvýšili sme na 2:0, škoda. Žiaľbohu, dostali sme následne gól po chybe, ktorú si môžeme vyčítať sami. V druhom polčase sme však zase nastúpili konsolidovane. Chceli sme sa pobiť o výhru, ale šance, ktoré sme si vytvorili, sme opäť nepremenili. Musíme sa zmieriť s bodom.“

FK Senica vs. FC Košice – 21.08. o 13:15