Mladíci Matej Hudák, Jakub Nicolas Tišťan a Min-Su Kim podpísali zmluvy s klubom

  • 03.09.2020
  • Vytlačiť
Tento týždeň podpísali zmluvy naši nádejní mladíci. Za svoje výkony boli odmenení brankár Matej Hudák i krídelní hráči Jakub Nicolas Tišťan a Min-Su Kim.


Gólman Matej Hudák (na obrázku vľavo) bol minulú sezónu pilierom staršieho dorastu, kedy zaň v lige odchytal 16 stretnutí a dopomohol mu k prvému miestu v nedokončenej-prerušenej súťaži. Toto leto sa Matej plne pripravoval už s A-mužstvom. V prvých kolách ligy kryl 19-ročný brankár chrbát Matúšovi Kirovi počas absencie Jakuba Giertla.


Jakub Nicolas Tišťan (na obrázku v strede) má stále iba 17 rokov, no už teraz má za sebou prvú letnú prípravu so seniormi. Fanúšikovia v Čermeli ho mohli sledovať v priateľských zápasoch na ľavom kraji obrany. Jakub má takisto nemalú zásluhu na tom, že starší dorast v piatich kolách ešte nestratil ani bod, pričom sám dvakrát prekonal obranu súpera.


Kórejčan Min-Su Kim (na obrázku vpravo) sa po príchode do klubu v auguste 2019 aklimatizoval vcelku bleskovo. Už po mesiaci mal na konte zápas za prvé mužstvo pod vedením trénera Mareka Fabuľu, na jeseň ich celkovo nazbieral tri. 19-ročný futbalista nastupuje na pravej strane ihriska, môže hrať ako v útoku, tak i v obrane. Tento rok je to pre Kima prvá kompletná seniorská sezóna. Skúsenosti medzi mužmi zbiera zatiaľ za našu "farmu" Sláviu TU Košice, za ktorú stihol nastrieľať už tri góly.


Chalani, gratulujeme a držíme palce v ďalšom napredovaní!Výber z nášho e-shopu