Mládežnícky sviatok v KFA, starší dorastenci FC Košice privítajú Žilinu

  • 11.03.2022
  • Vytlačiť
Sobota 12. marec bude ďalšou premiérou pre Košickú futbalovú arénu. Po A-mužstve FC Košice v nej odohrá svoj domáci duel aj starší dorast. V podvečer o 18:00 privítajú naši chlapci rovesníkov z MŠK Žilina.

Vstup na zápas je zadarmo, lístky je však potrebné si zaobstarať online (vrátane majiteľov permanentiek) na odkaze: https://fckosice.maxiticket.sk/fc-kosice-u19-vs-msk-zilina-u19-2022


Naši starší dorastenci predvádzajú na jar fantastické výkony a výsledky. Zverenci trénera Miroslava Soviča st. prezimovali v tabuľke I. dorasteneckej ligy na 8. mieste, avšak už po necelom mesiaci im patrí 6. pozícia s 26 bodmi. Na jar naši trikrát triumfovali - nad Nitrou 2:1, nad Ružomberkom a Senicou zhodne 3:1, v dohrávke z jesennej časti remizovali s Petržalkou 1:1.

„Potvrdilo sa presne to, čo som povedal pred mesiacom – veril som tomuto mužstvu aj počas jesennej časti, keď sme nemali toľko šťastia pri výsledkoch. Naša kvalita sa však potvrdila teraz, z možných dvanástich bodov máme desať. Ako nováčik súťaže plávame momentálne v pokojných vodách a môžeme sa v tabuľke pozerať smerom hore a nie dole,“ hovorí hlavný tréner starších dorastencov Miroslav Sovič st.

Uplynulý víkend mladí Košičania zabrali naplno na Záhorí, keď v Senici otočili duel z 0:1 na 3:1 - strelecky sa postupne presadili Smieško, Domik a Šoltés - otočka sa vydarila i proti Nitre. „Chlapcov učím a stále im tvrdím, že v dorasteneckej kategórii sa zápas môže vyvíjať akokoľvek. Stále si však musia veriť, zápas trvá 90 minút a musia hrať svoju hru aj za nepriaznivého stavu. Ukázalo sa to v týchto zápasoch – hrali sme vonku a prehrávali sme, no dokázali sme to otočiť. O niečom to už hovorí,“ avizuje kouč.

„Žilina je momentálne na prvom mieste, patrí k tomu najlepšiemu, čo v kategórii U19 na Slovensku máme. Ja sa však budem pozerať na svoje mužstvo a na to, aby sme podali čo najlepší výkon. Ako zápas dopadne, to uvidíme, ale ja čakám od svojho tímu, aby vydal zo seba maximum.“ A čo hovorí lodivod starších dorastencov na dejisko stretnutia? „Vyšlo to takto, že môžeme hrať na novom štadióne. Pre chlapcov je to aj odmena za to, ako pracujú na tréningu a ako zvládli predošlé zápasy. Bude to určite zážitok,“ uzavrel interview tréner Miroslav Sovič st.


„Boli to náročné zápasy, súperov sme nepodcenili, hoci boli pod nami v tabuľke. Do každého zápasu sme šli zodpovedne a aj to svedčí o tom, ako sme začali jar. V kolektíve je sila, partia je výborná,“ hodnotí úvodné týždne reprezentant Slovenska do 19 rokov Samuel Magda. „Všetci sa veľmi tešia a sme radi, že nám klub a tréneri umožnili, aby sme si mohli zahrať zápas na novom štadióne. Verím, že príde veľa ľudí, ktorým ukážeme dobrý futbal,“ zaželal si Samo.

„V stretnutiach sa ukázal charakter mužstva, keď sme skóre otočili. Nikdy sa nekončí cez polčas, hráme až do samého konca,“ obzrel sa za tromi výhrami a remízou Maximilán Repko. „Dúfal som, že si na novom štadióne budeme môcť zahrať aj za starší dorast. Nakoniec to vyšlo a všetci sa veľmi tešíme. Bude to náročné, ale ak my zahráme tak, ako sme schopní zahrať, bude to určite minimálne vyrovnaný zápas. My stále veríme v tri body a doma je tak obzvlášť,“ dodal mladý brankár.

„V druhej časti sezóny cítim, že sme už lepšia partia, viac sme si sadli a zvykli sme si na seba. Je to tak, ako má byť a ja verím, že to s výhrami pôjde takto ďalej. Sme veľmi radi, že si na štadióne môžeme zahrať rovnako ako chlapci z prvého tímu. Ideme zo seba dať všetko. Hráme doma a ja verím, že príde čo najviac divákov,“ vraví pred sobotou stále iba 17-ročný záložník Miroslav Sovič ml.


Na opačnej strane bude tím MŠK Žilina U19 - tím, ktorý vedie 1. ligu staršieho dorastu s 38 bodmi, druhý Trenčín ich nazbieral dokopy 35. Šošoni urobili Slovensku výbornú reklamu v Mládežníckej Lige majstrov, kde sa cez grécky PAOK, kazašský Kajrat Almaty a taliansky Inter dostali až do osemfinále. V ďalšom napínavom a vyrovnanom stretnutí tím kouča Daniela Valacha nestačil na rakúsky Salzburg, ktorému podľahol až v penaltovom rozstrele.


Vstup na zápas je zadarmo, lístky je však potrebné si zaobstarať online (vrátane majiteľov permanentiek) na odkaze: https://fckosice.maxiticket.sk/fc-kosice-u19-vs-msk-zilina-u19-2022


Príďte povzbudiť našich starších dorastencov, ktorí zažijú premiéru v Košickej futbalovej aréne. Vidíme sa na štadióne v sobotu o 18:00!


Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI