Minaj a Michalovce nám uštedrili prvé prehry, s doterajšou prácou ale panuje spokojnosť

  • 11.02.2020
  • Vytlačiť

Za nami je ďalších sedem dní prípravy a my si ich ideme tradične zhrnúť. Venovať sa budeme ešte raz koncu sústredenia pri Užhorode a taktiež víkendovému dianiu.


V stredu 5. februára sa výprava FC Košice vrátila späť na Slovensko po ôsmich dňoch strávených na Ukrajine. U nášho východného suseda sme odohrali tri zápasy s celkovou bilanciou 1-1-1. Po remíze s Užhorodom 2:2 a víťazstve nad výberom ukrajinských hráčov bez zmlúv 11:1, prišla prehra s druholigovým FK Minaj 0:3.


Domáce mužstvo z oblasti Užhorodu stráca po jesennej časti ligy len dva body na postup do ukrajinskej Premier League. Aj preto bol tento duel dovtedy najťažšou previerkou pre zverencov Mareka Fabuľu. V bráne si podelili porciu minút Giertl s Fabinim, celý zápas odohral iba Dávid Keresteš. Okrem neho si ani jeden z hráčov nepripísal na konto viac ako 60 minút. Po konci stretnutia sme odchádzali domov po výsledku 0:3.


6. zápas zimnej prípravy:  FK Minaj 3:0 (1:0) FC Košice

Góly: 10. Gavrylenko, 52. Mykulyak, 81. Kapustey


Giertl (45. Fabini) - Kis (25. Matta), Katunský (60. Lesniak), Pavúk (60. Sabol), Kuc - Vancák (60. Rizie), Keresteš, Ristovski (60. Novák), Leško (45. Karaš) - Gáll (40. Vyshnevskyi), Ford (60. Bavoľár)


„Myslím si, že sme nastúpili doteraz proti kvalitatívne najlepšiemu súperovi v príprave. Výsledok neodzrkadľuje priebeh hry, pretože najmä v prvom polčase sme boli miestami viac ako vyrovnaným súperom. Taktiež sme dali regulárny gól, no nebol nám však uznaný. Na druhej strane to bol výborný test pre chlapcov, pretože aj s takýmito niekedy nezdarnými rozhodnutiami sa musia dokázať vyrovnať. Čo ma mrzí, je to, že sa robili hrubé individuálne chyby a tie nás stáli lepší výsledok,“ povedal na margo merania síl hlavný tréner FC.


Po stredajšom príchode domov hráči absolvovali dva tréningové dni a v sobotu už cestovali na Zemplín. Príprava sa totiž končila Michalovciam, MFK tak proti nám absolvovalo generálku na ligový súboj proti Trenčínu. Až piati hráči si pripísali plnú minutáž, čo ide ruka v ruke so slovami trénera, ktorý to avizoval ešte minulý týždeň. Prvé striedania prišli rovnako po hodine hry, avšak ani noví hráči na ihrisku nezabránili prehre proti fortunaligistovi 0:2.


7. zápas zimnej prípravy: MFK Zemplín Michalovce 2:0 (1:0) FC Košice

Góly: 9. Vojtko, 70. Hovhannisyan


Pulen (60. Fabini) - Gáll (75. Lesniak), Matta, Pavúk, Kuc (75. Bavoľár) - Vancák, Keresteš (60. Rizie), Ristovski, Karaš (60. Liener) - Vyshnevskyi (60. Ford), Robinson


„Napriek tomu, že sme v rozdielnej fáze prípravy, som veľmi spokojný so zápasom. Dokázali sme držať krok s domácimi, miestami sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Čo je ale dôležitejšie, vytvorili sme si veľké množstvo šancí, čo bolo pre mňa pozitívne prekvapenie,“ uviedol medzi prvými slovami po dueli tréner Marek Fabuľa.

Opäť nás ale dobehlo zakončovanie akcií, ktoré nás nepodržalo ani v poslednom zápae na Ukrajine. „Mužstvo pracovalo veľmi dobre, len samotná realizácia koncoviek nebola v kľude. Aj preto sme po niekoľkých samostatných únikoch a po nejakých tutovkách nedokázali stav korigovať. Je to však celkovo veľmi pozitívne, lebo chlapci sa dokázali do tých šancí dostať a donútili sme súpera reagovať. To hodnotím ako veľké plus.“


Kouča mrzeli inkasované góly, ktoré boli spôsobené individuálnymi hrúbkami. „Samozrejme, darovali sme súperovi dva lacné góly. To je zase iné memento, no v konečnom výsledku sú to také spojené nádoby. To, že sme mali veľa šancí a nepremenili sme ich, je zase individuálna chyba, na druhej strane sme robili chyby, ktoré nás stáli lepší výsledok.“

Hráči aj tréneri sú si vedomí dvojmesačnej zimnej prípravy. Aj nakopenie záťaže môže stáť za tým, ako jednotliví hráči reagujú na dané situácie. „Môže to byť spôsobené aj tým, že únava po mesiaci kulminuje a každý na ňu v tejto fáze inak reaguje. Je dobré, že sme takýto zápas odohrali, hodnotím ho veľmi, veľmi pozitívne. Verím, že sme sa zase posunuli a že nám to ukázalo ešte nejaké okienka, ktoré musíme napraviť a že to bude v poriadku. Zatiaľ to je maximálna spokojnosť.“


Po dvoch prehrách cestuje žlto-modré FC už zajtra, stredu 12.2, do Miškovca. Nečaká nás síce stret s prvým tímom DVTK, avšak nepríjemnú konfrontáciu nám vystaví rezerva maďarského prvoligistu. A-tím DVTK naplno zarezáva v ligovej súťaži, proti nám tak môžu dostať šancu aj futbalisti, ktorí sa nezmestili do zostavy trénera Tamása Feczkóa v prvých štyroch novoročných kolách. Čaká nás ďalší kvalitný duel na dobrom povrchu, ktorý nás opäť posunie vpred smerom ku začiatku jarnej časti súťaže.


Pre tento týždeň to ale nebude všetko. V sobotu 15.2. pokračujeme v poradí deviatym stretnutím tejto zimy. Zostávame na východe Slovenska, stretneme sa s Vranovom nad Topľou. V minulej sezóne sme práve s tamojším MFK bojovali o postup do II. ligy. Ani teraz na nás nebude s určitosťou čakať nič ľahké.


Najbližší program prípravných zápasov FC Košice:


12.2.2020 - Diósgyőri VTK "B" (3. HUN) vs. FC Košice

15.2.2020 – MFK Vranov nad Topľou (3. SVK) vs. FC Košice


22.2.2020 – Slavoj Trebišov vs. FC Košice

__________________________________________

29.2.2020 – FK Železiarne Podbrezová vs. FC Košice – generálka na ligu


Výber z nášho e-shopu