Michal Faško štvrtou posilou žlto-modrých.

  • 20.06.2023
  • Vytlačiť

Štvrtou posilou nášho mužstva počas letnej prestávky sa stáva Michal Faško , ktorý k nám prichádza z Dukly Banská Bystrica. Michal sa už dnes pripojil k nášmu tímu a absolvoval prvý tréning.  Zmluvu s naším klubom podpísal na dva roky. Michal vitaj v Košiciach!


Michal Faško debutoval za Duklu Banská Bystrica ako 16-ročný proti Spartaku Trnava 14. mája 2011. Doteraz odohral v najvyššej slovenskej súťaži 169 zápasov a zaznamenal v nej 23 gólov. V českej najvyššej súťaži nastupoval Michal za tímy Karvinej a Liberca dokopy v 45 zápasoch. Cennou skúsenosťou pre neho bolo aj pôsobenie vo švajčiarskom klube Grasshoppers Zurich a nemeckom Eintracht Braunschweig. 

"Michalov príchod sa finalizoval o niečo dlhšie, nakoľko mal viacero ponúk aj zo zahraničia. Preto som veľmi rád, že sa rozhodol pre Košice. Michal mal veľmi dobrú sezónu v Banskej Bystrici, kde patril medzi najlepších ofenzívnych hráčov v lige. Je to ofenzívny hráč s výbornou ľavou nohou. Na svojom konte má vyše 200 ligových štartov, skúsenosti zo zahraničia, takže z tohto pohľadu môžeme hovoriť o veľmi skúsenom hráčovi. Ja verím, že aj u nás sa mu bude dariť a že zvýši našu kvalitu v ofenzíve." prezradil nám o príchode MIchala Faška generálny manažér klubu Pavol Turczyk.

Profil hráča:

Michal Faško 24.8.1994 ( 28 rokov )

Výška : 183 cm

Miesto narodenia : Brezno, Slovensko

Post : záložník

Predch. kluby: Podbrezová, Dukla B.Bystrica, MFK Ružomberok, Grasshopers Zurich, E. Braunschweig, MFK Karviná, FC Nitra, Slovan Liberec, B.Bystrica


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI