Michal Faško spokojný so svojou adaptáciou v žlto-modrom

  • 18.07.2023
  • Vytlačiť

Jednou z letných posíl košického FC je 28-ročný Michal Faško, ktorý do metropoly východu prestúpil z Dukly Banská Bystrica. Tento kreatívny futbalista má za sebou prvé dni a týždne v tíme nováčika Niké ligy. V príprave má zatiaľ na konte dva góly a celkovo z neho vyžaruje spokojnosť.


Rodák z Brezna bol počas uplynulého týždňa členom košickej výpravy, ktorá sa pripravovala na sústredení v Česku a súčasne odohrala dve stretnutia proti účastníkom Fortuna ligy - Bohemians 1905 Praha a FK Pardubice. „Z môjho pohľadu tento blok prípravy splnil účel. V prvom stretnutí proti Bohemians sme dostali lekciu a takú správnu facku. V druhom dueli proti Pardubiciam to už bolo o čosi lepšie, čo potvrdzuje aj konečný výsledok. Vieme, na čom máme pracovať a zároveň sme si vedomí, čo máme zlepšiť do premiérového zápasu Niké ligy,“ uviedol šikovný futbalista, ktorý mal z výkonnostného hľadiska na banskobystrických Štiavničkách veľmi dobrú jar. Súhlasil, že za riekou Morava to boli dve diametrálne odlišné stretnutia. Kým v pražskom Dolíčku to bola prehra rozdielom triedy 1:4, v Pardubiciach na oko hladká výhra. „Ani v druhom súboji to však nebolo vôbec jednoduché. Veď ešte za bezgólového stavu chytil brankár Putnocký penaltu. Našťastie, sme zakrátko skórovali, ale domáci naďalej hrozili. Zvlášť po prestávke nás zatlačili, ale v defenzíve sme si počínali veľmi dobre. V záverečnej desaťminútovke nám vyšiel brejk, po ktorom sme mali možnosť pokutového kopu. Ten sa mi podarilo premeniť,“ opísal cestu k dvojgólovému triumfu na pôde novučičkej CFIG Areny.

Michal Faško má za sebou prvé dni a týždne v košickom tíme. Zmena dresu sa na ňom nijako zvlášť nepodpísala. Pôsobí spokojným a vyrovnaným dojmom, čo signalizuje jeho vnútornú pohodu. Pod tú sa nepochybne podpísal aj príchod jeho manželky do Košíc. „Hráčsky kolektív je perfektný, čo sa mi potvrdilo aj po tomto spoločne strávenom týždni v Čechách. Čo sa týka hernej stránky a spolupráce, stále sa zohrávame. Musíme si na seba zvyknúť, ale myslím si, že je to otázka krátkeho času. Myslím si, že mám čo mužstvu dať, ale samozrejme i ja musím ešte pridať. Cítim sa však super. Adaptácia zatiaľ prebieha v poriadku. Nič mi tu nechýba,“ s úsmevom poznamenal hráč, ktorý na Slovensku okrem Banskej Bystrice hrával aj za Nitru, Podbrezovú či Ružomberok.

Michal Faško je tvorivý futbalista a ako spomína, zatiaľ si na nový tím zvyká, ale platí to aj naopak. Práve na to však slúži príprava, ktorá sa nezadržateľne blíži ku koncu. Zverencov trénera Antona Šoltisa čaká už iba generálka, ktorá sa uskutoční najbližšiu sobotu o 18.00 hod. v maďarskom Miskolci proti miestnemu Diósgyőr VTK. „Je nás tu teraz viacero nových, ale máme už za sebou šesť prípravných stretnutí. Ten siedmy bude opäť proti kvalitnému súperovi a navyše na jeho pôde. Verím, že si všetko čoskoro sadne a tím bude na ihrisku fungovať naplno. Zatiaľ mám v košickom drese na konte dva góly. Je to však iba príprava. Dôležitejšie bude byť prínosom v ligovej súťaži. Verím, že na našom krásnom štadióne budeme divákom prinášať veľa radosti z našej hry i víťazstiev,“ dodal futbalista, ktorý cíti, že majstrovská premiéra proti bratislavskému Slovanu sa už blíži, ale v duchu hesla „krok za krokom“ momentálne najviac myslí na spomínanú sobotňajšiu generálku v Maďarsku.    

FOTO: Šimon Pavlišin


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI