Matúš Kira hlási návrat do Košíc!

  • 08.06.2022
  • Vytlačiť

Matúš Kira hlási návrat do Košíc! 27-ročný gólman sa vracia do metropoly východu, v ktorej chytal v sezóne 2020/2021.

„Nie je to tak dávno, čo som tu pôsobil. Dobre viem, do čoho idem. Viem, ako klub funguje, aké má ciele. Posledné dni som sa na prvý spoločný tréning veľmi tešil,“ delí sa Matúš o aktuálne dojmy s úsmevom, ktorý prechádza do mierneho smiechu pri otázke, ako sa dohoda zrodila.

„Zo začiatku som si myslel, že je to oťukávanie, že si zo mňa v klube robia srandu. Mal som rozhovory s Palim Turczykom, stretol som sa aj s pánom Trnkom, ale stále som si myslel, že je to iba žart,“ začína ísť Kiri, ako znie jeho prezývka, pomaly do vážnejšej roviny.

„Záujem z klubu bol a celé to bolo podčiarknuté, keď mi zavolal tréner Šoltis a opýtal sa ma, ako to so mnou vyzerá. Odpovedal som mu, že v Zlatých Moravciach nezostávam. Určite zavážilo aj to, že sem prišiel on. V Michalovciach sme strávili spolu tri roky. Z nich viem, aký je tréner, ale hlavne čo a v akom nasadení od hráčov vyžaduje,“ opisuje jeden z faktorov pri rozhodnutí.

Ako sme v úvode spomenuli, Matúš Kira obliekal dres FC Košice už v ročníku 2020/2021. V II. lige vtedy odchytal 26 stretnutí, v ktorých si pripísal 13 čistých kont. Táto sezóna sa spája aj s našou jazdou v Slovnaft Cupe, kde sme skončili až v semifinále – aj na tomto mal Matúš obrovské zásluhy. Do klubu zároveň prichádza brankár so skúsenosťami z viac ako stovky zápasov Fortuna ligy.

Prvú letnú posilu si nevedel vynachváliť hlavný tréner Anton Šoltis, ktorý sa tiež teší z opätovnej spolupráce. „Máme tu návrat hráča, ktorý v Košiciach už pôsobil a po jednej sezóne sa rozhodol, že sa vráti - som rád, že som ho dokázal spolu s klubom presvedčiť. Je to kvalitný brankár, poznáme sa roky. Verím, že bude zdravý a bude sa nám dariť napĺňať vytýčené ciele.“

S trochou preháňania by sme mohli povedať, že rodák z Kolonice si schválne počkal, kým sa klub presťahuje do Košickej futbalovej arény. „Asi to tak všetko malo byť,“ reaguje Matúš a dodáva, že slová o návrate do žlto-modrého dresu počúval často od bývalých spoluhráčov. „Aj Pači mi stále písal a pýtal sa: ‘Kedy sa vrátiš, kedy sa vrátiš?‘. Podpichovali sme do seba a doberali sme sa dovtedy, kým sa to neudialo. S Pačim som bol v kontakte stále, vedeli sme si zavolať či napísať hocikedy po zápase, alebo aj v bežný deň. Niektorí ľudia chceli, aby som sa vrátil naspäť a tak som tu,“ uzatvoril rozhovor po návrate Matúš Kira.

Kiri, vitaj späť!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI