Matej Moško treťou zimnou posilou FC Košice!

  • 14.02.2022
  • Vytlačiť

Po posile do útoku a stredu poľa prichádza nové meno aj do obrany. 22-ročný Matej Moško sa stal hráčom FC Košice dva týždne pred začiatkom súťaže.

Odchovanec žilinského futbalu bol v klube už pri štarte prípravy, choroba ho ale poslala naspäť domov – avšak iba dočasne. „Chytil som brušnú virózu. Týždeň som sa liečil, dával sa dokopy. Napriek tomu, že som ochorel, mali Košice naďalej záujem, za čo som bol veľmi rád. Potom som prišiel naspäť, odohral som tri prípravné zápasy, po ktorých mi tréner povedal, že je so mnou spokojný. Rovnako spokojný som bol aj ja a teda nebránilo nič v tom, aby som sa stal hráčom Košíc,“ opisuje udalosti predchádzajúce prestup stredný obranca.

Rodák z Púchova má za sebou v drese MŠK Žilina „B“ 37 duelov v II. lige, v sezóne 2020/2021 hosťoval vo fortunaligových Zlatých Moravciach, kde odohral 24 stretnutí. Mohlo ich byť ešte viac, nebyť špecifického ochorenia na prelome rokov 2019 a 2020. V Matejovom prípade to bola idiopatická trombocytopenická purpura, ktorá znamenala stop futbalu na deväť mesiacov.

„Skúseností a zápasov mohlo byť aj viac, avšak k športu patria zranenia, ktoré človek nedokáže ovplyvniť. Už som to chcel zabaliť, ale kvôli pár ľuďom som tak neurobil. Spätne som im za to vďačný, že som to práve vďaka nim celé neskončil. Teraz som tu a som pripravený pomôcť Košiciam k postupu do Fortuna ligy. Mesto má svoju futbalovú históriu, malo svoje úspechy a teraz sa nový klub snaží dostať späť hore. Máme ambíciu postúpiť a my hráči urobíme všetko pre to, aby sa to splnilo.“

Vlastnosti novej posily si veľmi cení tréner Jozef Vukušič. „Matej má skúsenosti z ligy, keď hral v Zlatých Moravciach, hoci na jeseň mal výpadok. Stále je to perspektívny mladý hráč, pre klub je to transfer do budúcna. Želám si, aby sa mu jar vydarila a zostal tu dlhšie. Je dobre stavaný stopér, dobrý hlavičkár, nebojí sa súbojov. Parametre má presne také, aké sa vyžadujú od stredného obrancu,“ dodal na margo Moška košický kouč.

S krátkou prestávkou je 192 centimetrov vysoký futbalista v Košiciach už mesiac. „Šatňa je super. Trochu som sa poznal s Dávidom Gubom. Samozrejme, vnímal som aj hráčov, ktorí hrali najvyššiu ligu – najmä Pačindu so Šemrincom, okrem nich je tu tiež mnoho skúsených borcov.“

Ak by Mošo zavítal do metropoly východu ešte o dva mesiace skôr, zažil by atmosféru Čermeľa. Takto prišiel priamo na „hotové“. „Starý štadión si pamätám ešte z mládežníckych súťaží, keď sme hrali na Lokomotíve. Nový štadión, celkové zázemie a ľudia okolo futbalu – mnoho ligových klubov tieto veci nemá na takej úrovni, ako to je momentálne v Košiciach. My hráči by sme si to mali vážiť a odovzdať na ihrisku všetko,“ podotkol na záver Matej Moško.


Mošo, vitaj v FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI