Marcel Vasiľ prichádza na polročné hosťovanie

  • 11.01.2022
  • Vytlačiť

Mládežnícky reprezentant Slovenska do 17 a 19 rokov, Marcel Vasiľ, bude do konca sezóny hosťovať v FC Košice. 20-ročný ofenzívny futbalista je kmeňovým hráčom poľskej Bruk-Bet Termalica Nieciecza.

„S Košicami sme boli v kontakte už v lete, tiež išlo o hosťovanie, avšak nedokončilo sa to. V zime sme sa už dohodli, tréner ma chcel v tíme. Vnímam to pozitívne, vidím tu potenciál,“ prezradil o svojom príchode Marcel. Koho z našich chalanov pozná? „S Dávidom Gubom sme sa tesne minuli, keďže hral ako v Karvinej, tak aj v Termalice. Sama Gladiša poznám odmala, inak je to pre mňa úplne nová šatňa.“

Marcel začínal s futbalom v Prešove, avšak už v skorom žiackom veku hral v akadémii Young Boys Bern, kde strávil päť rokov. Nasledovala zastávka v akadémii FC Thun, Lerchenfelde, v českej Karvinej, odkiaľ sa naša nová akvizícia dostala cez poľský Rybnik až do Nieciecze, kde si na jeseň stihol odbiť jesenný debut v Ekstraklase.

„Najviac mi to dalo po futbalovej stránke,“ rozpráva o živote v zahraničí. „V jedenástich rokoch som hral za Young Boys Bern, čo je momentálne najväčšia akadémia vo Švajčiarku. Je to iné aj po životnej stránke, domáci majú iný charakter, boli tam navyše hráči z celého sveta. Začiatky boli síce ťažké, nevedel som jazyk, ale postupne som sa všetko naučil. V Thune som mal svoj najlepší futbalový čas, keď som bol aj kapitánom.“

„Mojou najsilnejšou stránkou je rýchlosť a dribling v súbojoch jeden proti jednému. Najlepšie sa cítim sa na desiatke a ľavom krídle, no častejšie hrávam ako ofenzívny záložník,“ opisuje mladík svoje schopnosti a to, kde sa na ihrisku cíti najlepšie. A čo chce v metropole východu dosiahnuť? „Chcem hrať s Košicami o postup. Je to cieľom každého v klube, každý sa na to pripravuje. Už prvé štyri zápasy môžu byť rozhodujúce,“ dodal na záver.


Marcel, vitaj v FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI