Marcel Vasiľ mohol rozhodnúť, nepremenená šanca ho mrzí

  • 04.09.2023
  • Vytlačiť

Mladý krídelník mal proti Zlatým Moravciam na hlave definitívu, zoči-voči brankárovi hostí však nebol úspešný.


Keď sa v 72. minúte tréner Anton Šoltis rozhodol pre dvojité striedanie, v rámci ktorého Vasiľ so Sagnom nahradili Faška s Turčákom, možno ani sám netušil, aké eso držal v rukách. Zlaté Moravce sa totiž v týchto momentoch nadychovali k záverečnému náporu a košická ofenzíva potrebovala osviežiť. Už o tri minúty po spomínanej zmene priebojný Sagna získal loptu, centrom našiel nabiehajúceho Vasiľa, ale ten zblízka nepremenil stopercentnú šancu na druhý gól žlto-modrých v zápase. „Je to veľká škoda, lebo Sagna mi pripravil super loptu. Videl som, že center preletí cez obrancu súpera a ja budem môcť sám zakončovať. Hlavou som to chcel usmerniť hlavne dole, nie ako v týždni proti Kežmarku v Slovnaft cupe, ale brankára som trafil do ramena. Mohol som nás zrejme definitívne upokojiť, preto ma tá šanca mrzí,“ sypal si popol na hlavu Marcel Vasiľ.

Stopér Martin Šindelář v rozhovore pred zápasom so Zlatými Moravcami avizoval, že ViOn bude hrýzť až do samého záveru stretnutia. A nemýlil sa. Hoci snaha hostí o remízu bola jalová, o vyrovnanie sa snažili až do posledného hvizdu rozhodcu. „Videl som viacero ich predchádzajúcich zápasov a musím povedať, že ich herný prejav nezodpovedá predposlednému miestu v tabuľke. Aj u nás po prestávke ukázali kvalitnú medzihru, ale na druhej strane my sme ich vpredu k ničomu podstatnému nepustili,“ vystavil pozitívnu vizitku defenzíve.

Košičania vyhrali vrátane pohárového vystúpenia v Kežmarku už tretí súťažný duel za sebou, čo sa určite pozitívne odzrkadlí na ich pohode počas nasledujúcej reprezentačnej prestávky. „Po náročnom vstupe do súťaže a zápasoch, ktoré nám výsledkovo nevyšli, sa to teraz trochu ukľudnilo. Nám hráčom sa zdvihlo sebavedomie a cítime aj určitý pokoj, že máme po šiestich kolách na konte sedem bodov. Získali sme lepšie postavenie v tabuľke a cez pauzu sa môžeme kvalitne pripraviť na ďalšie stretnutia Niké ligy. Je pravda, že z nasledujúcich piatich zápasov hráme až štyri vonku. Bude to náročné, ale každý prípadný bod z ihriska súpera sa počíta dvojnásobne. Beriem to tak, že tým môžeme iba získať. Verím, že zahráme vonku dobré stretnutia a niečo z nich do Košíc privezieme,“ dodal na záver debaty Marcel Vasiľ.

   

Ďalší program nášho mužstva:

7.kolo (sobota 16.09.2023 o 18.00 hod.): Ružomberok - FC Košice,

8.kolo (piatok 22.09.2023 o 17.30 hod.): FC Košice - AS Trenčín,

Dohrávka 3.kola (streda 27.09.2023 o 20.30 hod.): Trnava - FC Košice,

9.kolo (nedeľa 1.10.2023 o 17.30 hod.): Podbrezová - FC Košice,

10.kolo (sobota 7.10.2023 o 18.00 hod.): Skalica - FC Košice.

FOTO: Šimon PAVLIŠIN a Tomáš CICOŇ


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI