Lukáš Fabiš ružomberské prostredie dokonale pozná, rád by s Košicami bodoval

  • 14.09.2023
  • Vytlačiť

Po dvojtýždňovej reprezentačnej prestávke sa opäť rozkrúca kolotoč futbalovej Niké ligy stretnutiami siedmeho kola. Naši futbalisti sa predstavia v sobotu o 18.00 hod. na ihrisku Ružomberka, pričom je zaujímavé, že dres Liptákov v minulosti spomedzi žlto-modrých obliekali Michal Faško, Lukáš Greššák, Kristi Qose, Erik Liener, Miloš Lačný, Boris Turčák, Dominik Kružliak a ešte nedávno aj Lukáš Fabiš. A navyše náš tréner Anton Šoltis v sezóne 2012/2013 tam bol asistentom trénera Ladislava Šimča.


Rodák z Nitry začínal s futbalom pod Zoborom, kde hájil farby tamojšieho FC až do konca ročníka 2020/21. V drese Nitry si pripísal 58 ligových štartov. V lete 2021 prestúpil Lukáš Fabiš pod Čebrať, kde strávil dve sezóny. V premiérovom ročníku v oranžovom drese nastúpil na všetkých 32 ligových duelov Ružomberka, čím sa stal jeho najvyťaženejším hráčom. V uplynulej sezóne naskočil do 30 stretnutí. Celkovo odohral Lukáš Fabiš v centre dolného Liptova v rámci najvyššej súťaže 62 zápasov, v ktorých zaznamenal 1 gól a 8 asistencií. Okrem toho „okúsil“ v ružomberskom drese aj tri duely v Slovnaft Cupe a rovnaký počet štartov si pripísal aj v predkolách Európskej konferenčnej ligy UEFA. „Na pôsobenie v Ružomberku spomínam veľmi rád. Prinieslo mi do života veľa pozitívnych vecí a teším sa na ľudí, na kamarátov, na prostredie. Na ihrisku sme však už v dvoch rozdielnych tímoch a budem sa snažiť urobiť všetko preto, aby uspel FC Košice. Ale na sobotu sa naozaj teším,“ prezradil hráč, ktorý ešte v prvom kole tohto ročníka Niké ligy figuroval na súpiske nášho najbližšieho súpera. Duel v Žiline však presedel na lavičke náhradníkov a následne prestúpil do nášho klubu.

Lukáš Fabiš pozná ružomberský káder i realizačný tím dokonale. No aj tam došlo v poslednom čase k zmenám, okrem neho totiž z liptovského klubu odišiel útočník Tomáš Bobček do poľskej Lechie Gdaňsk. A hoci Ružomberok vstúpil do tohto ligového ročníka s rýdzo slovenským hráčskym kádrom, reakciou na odchod spomínanej dvojice bolo angažovanie českého tandemu, stopéra Šimona Gabriela z Viktorie Plzeň a útočník Jana Hladika zo Zbrojovky Brno. „Drvivú väčšinu hráčov súpera naozaj poznám, ale spomínaných novicov už nie. Ale čo som mal možnosť vidieť, tak Šimon Gabriel zapadol do tímu vhodne. V Ružomberku bol vždy dobrý kolektív, takže obaja legionári určite nebudú mať problém začleniť sa do partie. Na druhej strane musím priznať, že tento krok ružomberského vedenia ma trochu prekvapil, keďže filozofiou bolo hrať bez cudzincov. Ale zrejme museli reagovať na hráčske odchody a v prípade českých hráčov je to predsa len iné, sme podobné nátury a jazyková bariéra prakticky neexistuje,“ zamyslel sa nad prírastkami v kádri trénera Petra Tomka, mimochodom, rodáka z neďalekého Trebišova.

Zmeny nastali aj v košickom kádri, kde si dlhšie nezahrá kvôli vážnemu zraneniu stopér Ján Krivák. Jeho miesto zaujal Dominik Kružliak, pre ktorého bude duel na pôde jeho materského tímu súčasne premiérou v žlto-modrom drese. „Je nás skutočne dosť v košickom kádri, čo máme za sebou pôsobenie v Ružomberku, ale ja som sa s Dominikom pod Čebraťom nestretol, keďže ešte pred mojim príchodom odtiaľ prestúpil do Dunajskej Stredy. Určite som však Domina vnímal aj ako protihráča veľmi pozitívne. Kvalitný futbalista, výborný človek, s ktorým som si aj teraz ľudsky sadol. Zohrávame sa, pracujeme na súhre, ale myslím si, že je adekvátnou náhradou za Janka Kriváka. Týmto mu chcem zaželať skoré uzdravenie a úspešný návrat,“ sympaticky vyslovil prianie zranenému spoluhráčovi.

Samotný sobotňajší duel prinesie súboj tabuľkových susedov, ktorí budú chcieť bodovať. Ružomberku to velí domáce prostredie, Košiciam nováčikovský elán zvýraznený dvomi výhrami za sebou. „Určite to bude ťažký zápas. Viem, že hráči MFK sú dobre fyzicky pripravení a na tamojšom štadióne sa každému súperovi vždy hralo zložito. Je to tam také špecifické, ale verím tomu, že budeme pokračovať v nastolenom trojbodovom trende. Čaká nás teraz viacero stretnutí vonku, preto je naša túžba niečo v sobotu získať veľká,“ povedal hráč, ktorému v našej zostave patrí pravý kraj ihriska.    

FOTO: Šimon PAVLIŠIN, TASR


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI