Landing Sagna posilní útok FC Košice!

  • 05.08.2022
  • Vytlačiť

FC Košice sa pred augustovými zápasmi rozhodlo posilniť svoje ofenzívne možnosti. Do klubu prichádza 22-ročný senegalský útočník Landing Sagna.

Sagna je hráčom na pozíciu číslo 9, v útoku však dokáže zahrať aj ako alternatíva z krídel. Meria 192 centimetrov, je fyzicky silný a rýchly typ útočníka. V senegalskej Ligue 1 nastrieľal 15 gólov, následne si to zamieril do francúzskeho FC Bourges.

Celý prestup zastrešoval agent Daniel Chrysostome, ktorý mal prsty v prestupe Abdallaha Simu zo Slavie Praha do anglického Brightonu či Cheicka Condeho zo Zlína do švajčiarskeho Zürichu. Po rokovaniach a viactýždňovom Landingovom pobyte na skúške v FC Košice sa zúčastnené strany úspešne dohodli na podpise zmluvy do konca roku 2022.

„Cítim sa veľmi šťastný, že môžem byť súčasťou tohto skvelého tímu. Klub je naozaj výborný, spoluhráči sú rovnako fantastickí. Počas niekoľkých týždňov mi pomohli zabývať sa, čím mi veľa vecí uľahčili, za čo som veľmi rád. Mojím cieľom je pomôcť tímu k postupu a byť najlepším strelcom súťaže,“ hovorí po prestupe Landing Sagna.

Príchod nového zverenca a člena útoku okomentoval tréner Anton Šoltis. „Sagna je v sobotu pripravený nastúpiť. Išli sme do toho, je to projekt klubu do budúcna. Dohoda je, že tu bude do zimy a pokiaľ ukáže svoje kvality, tak tu zostane aj ďalej. Zaujal ma na tréningu, pri zápase premýšľať vie, čo je dôležité. Za Slaviu TU dal štyri góly a hoci to bolo so súpermi z nižších súťaží, tak ukázal, že hrať vie. Potrebujeme sa zároveň posilniť na poste hrotového útočníka, je to možná alternatíva. Trénuje s nami nejaký ten týždeň, niečo v sebe má a uvidíme, ako to bude na vyššej úrovni.“

„Mesto ešte nepoznám, nemal som na spoznávanie zatiaľ veľa času. Na prvý pohľad sú však Košice krásne a ja by som tu rád zostal tak dlho, ako to len bude možné. Chcem totiž dokázať, že na to mám,“ zaželal si na záver Landy, ktorého spoluhráči volali aj Lan Vardy – podľa kanoniera Jamieho Vardyho, ktorý je pre Sagnu vzorom.

Landy, vitaj v FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI