Kristi Qose očakáva v Michalovciach búrlivú kulisu

  • 24.08.2023
  • Vytlačiť

Najčerstvejšiu skúsenosť s našim najbližším súperom v Niké lige MFK Zemplín Michalovce má albánsky stredopoliar Kristi Qose. Tento 28-ročný rodák z 12-tisícového mesta Bilishti na juhovýchode krajiny obliekal dres Zemplínčanov ešte počas uplynulej jarnej časti.


Defenzívny stredopoliar však hájil farby Zemplínčanov počas dvoch periód, tá prvá mala začiatok už počas leta 2016. „Michalovský klub vtedy spolupracoval s mojim vtedajším zamestnávateľom PAOK Solúň z Grécka, kde vtedy funkcionársky pôsobil bývalý známy rozhodca Ľuboš Micheľ. Ten najprv pomohol trebárs s príchodom súčasného hráča Slovana Bratislava Kyriakosa Savvydisa do MFK Zemplín. Ja som prišiel v lete 2016 na skúšku s ďalšími tromi hráčmi, dvomi Grékmi a jedným Albáncom. Kým prví dvaja neuspeli, mňa a útočníka Kristjana Kushtu si Michalovce ponechali. A tak sa začala moja kariéra na Slovensku,“ vysvetlil Kristi Qose, ktorého v tom čase trénoval v MFK Zemplín  jeho súčasný kouč Anton Šoltis.

Balkánec v Michalovciach zaujal a po úspešnej sezóne, v rámci ktorej odohral 25 stretnutí, sa sťahoval do Ružomberka. Tam sa mu darilo ešte viac, veď počas dva a pol roka za Liptákov odohral 77 zápasov a strelil v nich 13 gólov. Na defenzívneho stredopoliara slušná vizitka. „Potom som odišiel do Česka, dve sezóny v Karvinej boli takisto výborné. Vlani v lete som sa rozhodol prestúpiť do majstrovskej Viktórie Plzeň,“ listoval adresami svojich pôsobísk albánsky legionár, ktorý začiatkom tohto roka zamieril opäť do Michaloviec. Tentoraz však už pri Laborci nezažiaril, nastúpil v jedenástich stretnutiach, bez zápisu v štatistikách. „Nebolo to vydarené pôsobenie. Nemám na nikoho ťažké srdce, skrátka, to nevyšlo. Hrali sme o záchranu a tú sme si vybojovali až v poslednom kole sezóny, keď sme v priamom súboji vyhrali doma nad Zlatými Moravcami a vyhli sa tak baráži s Prešovom,“ vysvetlil Kristi Qose, ktorý po lanskej sezóne prijal výzvu znovu pracovať pod vedením trénera Antona Šoltisa.

Zamieril do tímu nováčika Niké ligy FC Košice, kde sa stal jednou z našich siedmich letných posíl. „Som tu zatiaľ spokojný. Mužstvo sa zoznamuje so súťažou. Verím, že sa po ťažkom úvode naštartujeme a začneme získavať body do tabuľky. Máme na to všetky predpoklady, len musíme prelomiť smolu v koncovke,“ zopakoval známy fakt odchovanec gréckeho veľkoklubu PAOK Soluň, ktorý však reprezentoval svoje rodné Albánsko ako mládežník do 19 a 21 rokov. A ako 19-ročný debutoval aj v seniorskej reprezentácii v stretnutí proti San Marinu (3:0). Celkovo má na konte tri štarty za národný výber Albánska.

V piatok sa vráti do Michaloviec, ale už ako hráč FC Košice. Vo východoslovenskom derby sa v rámci 5. kola Niké ligy odohrá na štadióne MFK Zemplín prestížny duel, ktorý púta pozornosť vo futbalovej verejnosti. „Oba tímy zatiaľ čakajú na víťazstvo a tak ako my aj oni určite budú chcieť bodovať naplno. Ja verím, že sa budeme tešiť my a radosť mi urobí aj to, ak sa zápas v Michalovciach odohrá v búrlivej atmosfére a pred veľkou kulisou. Počul som, že sa tam chystá aj veľa našich fanúšikov, a tak môžeme od nich očakávať podporu,“ dodal Kristi Qose.

FOTO: Šimon PAVLIŠIN


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI