Košické ligové derby sa v nasledujúcej sezóne neudeje!

  • 16.06.2019
  • Vytlačiť
Košické ligové derby sa v nasledujúcej sezóne neudeje!

Lokomotíva Košice nevyužila možnosť podania prihlášky do nového ročníka II. ligy. Bolo potrebné tak učiniť do soboty 15.06.2019 do času 23:59. Fanúšik z metropoly východného Slovenska sa tak nedočká mestského derby. Na celonárodnej úrovni bude fungovať od tohto leta v Košiciach iba FC.

Modro-bieli boli na pokraji konca už na jeseň minulého roka, keď nebolo isté, či vôbec dohrajú sezónu. Napokon sa tak stalo pod novým vedením, náš rival obsadil po solídnej jari konečnú 11. pozíciu. Ani to však napokon nestačilo na to, aby Lokomotíva hrala druhú najvyššiu súťaž aj v najbližších mesiacoch. Je otázne, či sa vôbec tento klub prihlási aspoň do III. ligy Východ.

Jeden tím z východu by mal nahradiť druhý. Síce to nebude košický, no miesto po nepodaní prihlášky Lokomotívy patrí teraz Slavoju Trebišov, ktorý v minulej sezóne skončil na „prvej“ zostupovej 13. priečke. Situácia sa o uzavretí 16-členného pelotónu II. ligy by sa mala ukončiť v nasledujúcich dňoch. Potom príde na rad aj žreb súťaže, o ktorom vás budeme samozrejme informovať. 


Výber z nášho e-shopu