Košické derby dorastencov už zajtra!

  • 04.09.2019
  • Vytlačiť
Už zajtra košické dorastenecké derby!

Napriek tomu, že mestské derby A-tímov sa v tejto sezóne II. ligy nekoná, košický fanúšik sa už zajtra môže prísť pozrieť na to dorastenecké. V II. lige staršieho i mladšieho dorastu na nás čaká súboj FC Lokomotíva Košice verzus FC Košice.

V Družstevnej pri Hornáde sa od 14:00 a potom od 16:30 proti sebe predstavia starší a mladší dorastenci týchto dvoch celkov. Poďme si priblížiť doterajšie výsledky v oboch súťažiach.

Naši starší dorastenci začali ligu jasným triumfom 5:0 proti Kysuckému Novému Mestu na domácej pôde. Následne však prišla tesná prehra 0:1 na ihrisku Bardejova, ktorý minulý rok II. ligu Východ kompletne ovládol. Tím pod vedením Rudolfa Urbana a asistenta Radoslava Školníka ale naplno zabral doma proti Tatranu Prešov a Martinu. Na mestské derby sa naštartoval víťazstvami 3:1 a 3:0. Tieto výsledky aktuálne znamenajú 3. miesto v tabuľke s 9 bodmi na konte, na lídra z Liptovského Mikuláša strácame body tri.

Naopak, mladší dorastenci sú zatiaľ bez prehry.  Triumfy nad Kysuckým Novým Mestom 2:1, Bardejovom 2:0, Prešovom 4:0 a Martinom 7:0 vystrelili družinu trénera Maroša Guľvasa a asistenta Nándora Szabá do čela II. ligy mladšieho dorastu skupiny Východ. Rovnako 12 bodov získalo aj druhé Pohronie, to má však o čosi horšie skóre – 14:2, zatiaľ čo náš pomer gólov je ešte lepší – 15:1.

Na druhej strane sú dorastenecké tímy Lokomotívy. Staršiemu dorastu patrí po dvoch výhrach, jednej remíze a jednej prehre 8. priečka, mladší dorast je na tom ešte horšie, je až dvanásty. V štyroch dueloch získal jedinú výhru. Naposledy hrali výbery Lokomotívy v Bardejove. Tím do 19 rokov remizoval 1:1, hráči do 17 rokov si na Šariši pripísali spomínané prvé tri body po výsledku 2:0.

Našim dorasteneckým výberom držíme v Družstevnej pri Hornáde palce a veríme, že sa im na pôde súpera bude dariť. Ak budete chcieť prísť dorastencov v žlto-modrých farbách FC zajtra o 14:00 a 16:30 podporiť, ste vrúcne vítaní!

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!Výber z nášho e-shopu