Košice do prvej ligy patria, vraví prvá letná posila Patrik Košuda

  • 17.07.2020
  • Vytlačiť
Prvou letnou posilou sa stáva Patrik Košuda. Stále iba 20-ročný hráč k nám prichádza na ročné hosťovanie z fortunaligového Pohronia.


„Som rád, že som v tomto ambicióznom klube. Pre mňa ako mladého hráča je tu veľa šancí na zlepšenie. Tréneri, tréningový proces a vlastne všetko je tu na veľmi dobrej úrovni, som spokojný,“ počuť nadšenie v hlase mladého Vranovčana, ktorý zároveň jedným dychom dodáva. „Nad ponukou som dlho nerozmýšľal. Košice sú Košice, je to mesto, kam prvá liga patrí.“

Šikovný krídelník má vo svojom mladom veku skúsenosti s druhou ligou. V drese majstrovského Pohronia zo sezóny 2018/19 odohral 25 zápasov, do väčšiny z nich naskakoval z lavičky. Počas 426 minút na ihrisku si v postupovom ročníku pripísal gól a dve asistencie.

„Vtedy v Pohroní som mal len 18 rokov, na jar už 19. Teraz som o čosi starší, ale do ligy idem s tým, že viem, čo ma čaká. Určite to nie je ľahká súťaž, sú v nej kvalitné tímy. Mám už niečo v II. lige odohraté, v Pohroní som nastúpil pomaly v každom zápase.“

Rok predtým mal pri senioroch v III. lige výbornú jarnú časť za rodný Vranov nad Topľou, kedy v 13 dueloch nastrieľal deväť gólov a na ďalších sedem prihral.

Uplynulú jeseň hosťoval v Humennom, ktorému pomohol k tretiemu miestu tromi gólmi. Patrik sa zapojil do našej prípravy už v júni a počas nasledujúcich týždňov presvedčil trénera Mareka Fabuľu o tom, že patrí do jeho kádra. Nie nadarmo je so štyrmi gólmi naším druhým najlepším strelcom po šiestich stretnutiach.

„Som rád, že Paťo vyrušuje spoluhráčov z komfortu a že je v takej fáze, že každým zápasom dokázal, že patrí nielen do klubu, ale aj na hraciu plochu. Ukazuje, ako sa má bojovať o miesto na ihrisku,“ nechal sa počuť kormidelník žlto-modrých po dvojgólovom zápise svojho nového zverenca proti Humennému.


Nám nezostáva nič iné, ako Ťa Paťo oficiálne privítať v FC Košice! Nech sa Ti u nás darí!


Výber z nášho e-shopu