Kolumbijčan José Ricardo Cortés novou posilou na krídlo útoku

  • 22.06.2021
  • Vytlačiť

Kolumbijčan José Ricardo Cortés sa stal piatou letnou posilou FC Košice. 26-ročný ofenzívny futbalista prichádza ako voľný hráč.


Pravý krídelník už má skúsenosti s európskym futbalom, keď v minulom roku hájil farby maďarského DVTK Miškovec, do desiatich duelov nastúpil zväčša ako striedajúci hráč. Teraz bude chcieť ukázať svoje kvality v Košiciach.

„Môj prestup sem nebol vôbec náročný, bolo to vcelku jednoduché. Keď som dostal telefonát a možnosť sem prísť, tak som bol veľmi šťastný, pretože potrebujem hrať zápasy, nakoľko som toho minulý rok veľa neodohral. Teraz však dúfam, že to bude iné. Na prvý pohľad sa mi to tu páči, tím vyzerá dobre,“ prekvapil nás José slušnou angličtinou.

Ešte predtým, ako sme sa novej posily stihli opýtať na krajana Robinsona Blandona, ktorý v Košiciach pôsobil uplynulú jeseň, ho José stihol spomenúť. „Minulý rok tu hral môj kamarát Robinson Blandon. Keď som sem prišiel, tak som mu zavolal a spýtal sa ho na veci ohľadom klubu. Povedal mi všetko, čo som potreboval vedieť, povedal mi aj to, čo chce tento klub dosiahnuť.“

Za vyše rok a pol na starom kontinente je už oboznámený s kultúrou aj typom života. „Život v Európe sa mi páči, nechcem sa ešte vracať do rodnej krajiny. Zvykol som si na to v Maďarsku, teraz som ale na Slovensku a dúfam, že všetko bude v poriadku.“

Kolumbijčan chce za seba nechať hovoriť svoje výkony. „O meste neviem zatiaľ nič. Neprišiel som sa sem však pozerať na mesto, prišiel som sem tvrdo pracovať,“ zdôrazňuje. „Možno keď bude voľnejšie, tak sa pôjdem do centra poprechádzať,“ uzavrel José Cortés.


José, vitaj v FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI