K.O. v 98. minúte! V Trenčíne sme vyhrali 2:1!

• 19.04.2024
  • Vytlačiť

Futbalisti FC Košice zvíťazili v stretnutí 6. kola nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa v Niké lige v Trenčíne 2:1, keď o našom víťazstve rozhodol Lukáš Fabiš v 98. minúte! Doma žlto-modrých najbližšie uvidíme o týždeň v sobotu 27. apríla 2024 o 18.00 hod. proti Zlatým Moravciam.

Náš tréner Ján Kozák mladší bol nútený pristúpiť k trom zmenám v základnej zostave z dôvodu zranení. Na brankárskom poste Kiru vymenil Figueiredo, v záložnej formácii nastúpili Golikov a Qose namiesto Šindelářa a Galloviča. Na listine zranených či chorých boli aj Kružliak a Greššák. Na súpiske - premiérovo pod taktovkou trénera Kozáka - sa objavil Péter Varga, ktorý doposiaľ absentoval kvôli zraneniu.

Žlto-modrí nastúpili s cieľom ustrážiť domácich v úvode stretnutia, ale už v 3. minúte unikol po pravej strane Akila, centrom našiel Kupusoviča, ktorý pred bránou trafil do dobre stojaceho Hočka. V 10. minúte po akcii aktívneho Kupusoviča strieľal nebezpečne Derlek, ale Figueiredo loptu vyrazil a opakovaný pokus Ibrahima mieril vysoko nad. Tretíkrát ohrozili Trenčania v 27. minúte, keď po štandardnej situácii Derleka hlavičkoval Skovajsa, no Figueiredo opäť potvrdil svoje kvality. Hoci domáci mali loptu častejšie na kopačkách, naša obrana ich držala na uzde. Výnimkou bola strela Kupusoviča v 39. minúte, ktorú Figueiredo vyrazil.

Po prestávke sa obraz hry nezmenil, v 60. minúte zahrával štandardnú situáciu Derlek, lopta sa v skrumáži odrazila ku Kozlovskému, ale ten zblízka neprepálil hradbu brániacich košických tiel. Žlto-modrí udreli v 69. minúte, keď po pase Fabiša sa dostal do úniku Qose, ktorý svoj nájazd rutinérsky premenil a poslal Košičanov do vedenia! To naši hráči udržali do 90. minúty, keď po vyhratom hlavičkovom súboji Emeku sa dostal k zakončeniu zblízka striedajúci Donkor a zblízka vyrovnal na 1:1. To však nebolo všetko, v ôsmej minúte nadstaveného času ušiel striedajúci Jones, ktorý našiel voľného Fabiša a ten rozhodol o mimoriadne cennom víťazstve!!!

Štatistika

Trenčín - FC Košice 1:2 (0:0)

Góly: 90. Donkor - 69. Qose, 90.+8. Fabiš. ŽK: Bondarenko. Rozhodovali: Kišš - Straka a Hrmo - 708 divákov.

AS: Vozinha - Kmeť, Bondarenko, Skovajsa, Kozlovský - Derlek (89. Donkor), Bariš, Ibrahim - Kupusovič (70. Gong), Akila (59. Emeka), Sunday (70. Uchekbu). Tréner: Ilija Stolica.

FC KOŠICE: Figueiredo - Fabiš, Gorosito, Innocenti (62. Petrák) - Golikov (70. Jonec), Qose (77. Gallovič), Hočko, Davis - Medved, Faško, Obounet (77. Jones). Tréner: Ján Kozák mladší.

Zvyšné výsledky 6. kola nadstavbovej časti Niké ligy,

skupina o titul: Trnava - Slovan Bratislava 1:2 (1:0), Podbrezová - Žilina 1:2 (0:1), Dunajská Streda - Ružomberok 0:0,

skupina o záchranu: Michalovce - Skalica 1:3 (1:1), Zlaté Moravce - Banská Bystrica 0:1 (0:0).