Kapitán Pačinda to skúsil napriek bolesti, ale zdravie je priorita

  • 25.09.2023
  • Vytlačiť

Košický kapitán dohral zápas s Trenčínom už po dvadsiatich minútach. Verí, že zranenie sa neukáže ako vážne. Je mu ľúto, že v Trnave nenastúpi.


Erik Pačinda, ikona a kapitán košického FC, je kľúčovou postavou nováčika Niké ligy. Aj preto býva jeho absencia v zostave trénera Antona Šoltisa citeľná. Ešte pred zápasom v Ružomberku zišiel po jednom z tréningov z ihriska. Cítiac achillovku s klubovým lekárom usúdili, že si od futbalu na týždeň dva oddýchne. Lenže po zápase na Liptove sa situácia v kádri zhoršila, a tak sa Erik Pačinda nechal presvedčiť. Začal znovu trénovať, proti Trenčínu nastúpil od začiatku, lenže na ihrisku vydržal iba dvadsať minút. Po dvojnásobnom ošetrovaní bolo jasné, že to ďalej nepôjde. „Asi pred dvomi týždňami som cítil bolesti achillovky a mal som aj zapálený úpon. Preto som do Ružomberka necestoval. Pred pár dňami som skúsil opäť trénovať a celkom to išlo, aj keď som bral tabletky od bolesti. Chcel som pomôcť mužstvu a preto som sa rozhodol, že to napriek zdravotným komplikáciám skúsim. Cítil som sa dobre pred zápasom i na rozcvičke. O to viac ma mrzí, že som nemohol odohrať viac minút. Naozaj som chcel chlapcom pomôcť, ale uškodil som viac sám sebe... V utorok ma čaká vyšetrenie magnetickou rezonanciou. Verím, že nič vážne neukáže,“ konštatoval s nádejou v hlase Erik Pačinda.

Kapitán žlto-modrých zišiel z ihriska v zápase proti Trenčínu až dvakrát. Osudným mu bol súboj so spoluhráčom Jánom Mizerákom po štvrťhodine hry. „Stalo sa to v súboji, Jano Mizerák ma trafil nohou a tá moja navyše ostala zakliesnená. Podvrtlo mi koleno aj členok. Zišiel som z ihriska, ale rozhodol som sa, že to ešte skúsim. Chcel som to rozbehať, ale viac to už nešlo,“ doplnil košický rodák, po ktorého odchode žlto-modrí prvýkrát regulárne inkasovali, keďže dva predošlé zásahy neboli Trenčanom uznané. „Zvyšok stretnutia som dopozeral z tribúny. Celkovo sme najmä v prvom polčase hrali veľmi ustráchane a bojazlivo. Doma sa takto nemá hrať. Musíme sa nastaviť inak. Je pravda, že hostia hrali výborne, ale v mnohom sme ich na koňa postavili my. V ofenzíve sme boli bezzubí, nemali sme prakticky žiadnu vážnejšiu šancu a takto sa na úspech pomýšľať nedá,“ sebakriticky do vlastných radov hodnotil súboj kapitán košického mužstva.

Žlto-modrých čaká v stredu dohrávaný duel tretieho kola Niké ligy na ihrisku Spartaka Trnava. Dres tohto klubu Erik Pačinda obliekal v sezóne 2020/2021 a v dvanástich stretnutiach zaznamenal päť gólov. „Práve preto je mi ľúto, že tam nebudem môcť nastúpiť. Mám tam ešte zopár kamarátov v kádri či realizačnom tíme, takisto sa poznám s trénerom Michalom Gašparíkom. Tie vzťahy mám na dobrej úrovni a škoda, že nebudem v našej zostave. Zdravie je však prvoradé,“ zdupľoval známu pravdu hráč, ktorý nosí na drese číslo 9. Súboj v Trnave so začiatkom o 20.30 hod. bude sledovať pred televíznou obrazovkou. „Spartak má teraz nabitý program. Okrem ligy hrá aj v Európe a Slovenskom pohári, takže prakticky neustále má anglické týždne. Nemajú to jednoduché, ale majú široký káder, ktorý po postupe do Európskej konferenčnej ligy ešte posilnili. Napriek tomu sa im v Niké lige nedarí podľa predstáv, čo potvrdila aj ich nedeľňajšia domáca remíza 2:2 s Ružomberkom. Verím, že sa zomkneme a podáme výkon, ktorý nám prinesie úspech,“ dodal na záver debaty Erik Pačinda.  

FOTO: Šimon PAVLIŠIN


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI