Ján Krivák očakáva žilinský ofenzívny tlak, verí však, že mu FC Košice odolá

  • 18.08.2023
  • Vytlačiť

Základným pilierom košickej defenzívy je stopér Ján Krivák. A práve obrana nováčika Niké ligy bude zrejme pod veľkým tlakom žilinského útoku, ktorý je vďaka ôsmym streleným gólom v troch doterajších kolách najlepším v súťaži. Duel štvrtého kola Niké ligy medzi FC Košice a MŠK Žilina je na programe v sobotu 19. augusta o 18.00 hod. 


Košičania majú po dvoch odohratých zápasoch na konte bod za domácu remízu s bratislavským Slovanom. Následne neuspeli v Dunajskej Strede, nuž a naposledy nehrali v Trnave kvôli pohárovým povinnostiam Spartaka. „Na sobotňajší zápas proti Žiline sme mali prípravu netradične dlhú, až dva týždne. Verím však, že sme sa nachystali zodpovedne a v samotnom stretnutí podáme výkon, ktorý nám zabezpečí ďalší bodový zisk,“ povedal 29-ročný futbalista, ktorý patrí medzi najlepšie brániacich v súťaži. Aj jemu je jasné, že Žilina poriadne preverí obranu žlto-modrých. „Áno, je nám jasné, že súper je v útoku silný, čo potvrdil aj v doterajšom priebehu súťaže. Je síce pravda, že počas týždňa odišiel z ich kádra zrejme najrýchlejší hráč Adrián Kaprálik do Poľska, ale myslím, že na hernom prejave Žiliny sa tým nič zásadné nezmení. Aj naďalej budú hrať útočne, rýchlo a budú chcieť čo najviac kontrolovať loptu,“ doplnil odchovanec futbalu vo Vranove nad Topľou, ktorý si počas pôsobenia v jednej z nižších súťaží v Rakúsku privyrábal ako vodič kamióna. Aj preto je možné predpokladať, že hostia budú mať pri útočení „zaparkovaný kamión“ pred pokutovým územím FC Košice. „Dúfam, že ich nepustíme do šancí a vďaka pozornej obrane dosiahneme výsledok znamenajúci bodový zisk. Proti Slovanu nám to vyšlo a verím, že proti Žiline sa presadíme aj v koncovke,“ konštatoval hráč, ktorý pred čosi vyše rokom prišiel do Košíc zo severomacedónskej Škandije Tetovo. Ešte predtým hrával na najvyššej úrovni za Karvinú a Podbrezovú.

Ján Krivák spomenul predchádzajúci domáci súboj FC Košice proti Slovanu Bratislava, v ktorom mal práve on na hlave gól. Po rohovom kope Faška z ľavej strany však loptu poslal vedľa brány belasých. „Áno, ak zahrávame štandardné situácie, tréner ma posiela dopredu. Tá šanca ma mrzí dodnes,“ zaspomínal si futbalista, ktorý má v najvyššej slovenskej súťaži na konte 79 zápasov, z toho 2 za FC Košice. Recept stopéra na strieľanie gólov však vo štvrtok ponúkol trnavský Lukáš Štetina, ktorý nádhernými nožničkami zabezpečil Spartaku postup v európskom pohári. „Klobúk dole, čo sa mu podarilo. To bolo naozaj nádherné. Ja svoju úlohu na ihrisku vnímam tak, že chcem v prvom rade splniť všetky úlohy v defenzíve a keď sa naskytne možnosť, tak rád podporím aj chlapcov v útoku,“ dodal Ján Krivák.  

FOTO: Šimon PAVLIŠIN


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI