II. Liga žien - Domáce víťazstvo proti MŠK FOMAT Martin 4:0

• 19.09.2022

V poradí druhé víťazstvo si cez víkend pripísali naše dievčatá v 4. kole II. ligy žien. Naše dievčatá sa dokázali presadiť v úvodnej polhodine trikrát a skvelým začiatkom rozhodli o zápase proti súperovi z Martina.

Naše ženy mali celý zápas proti Martinu od úvodu pod kontrolou. Od začiatku sme dominovali v držaní lopty, kontrolovali sme hru a bolo len otázkou času kedy padne prvý gól. Ten prišiel po desiatich minútach, keď skóre stretnutia otvorila Papajová - 10.minúta 1:0. Naše ženy sa prezentovali peknými kombinačnými akciami, chýbal len pokoj pri zakončení a presnosť vo finálnej fáze. Ešte do polčasu sme sa však dokázali presadiť dvakrát. V 25. minúte sa presadila Pivarníková 2:0 a na 3:0 zvyšovala v 35. minúte Šalitrošová. Do kabín tak naše ženy odchádzali s priebežným vedením 3:0.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, naše ženy naďalej dominovali, pohodlne kontrolovali priebeh zápasu, nedokázali sa však presadiť v koncovke. Definitívnu podobu výsledku tak dala až v 85. minúte aktívne hrajúca Škovranová - 4:0. V závere zápasu dal tréner Ladislav Štecák príležitosť aj ženám z lavičky, skóre zápasu sa však už nemenilo.

II. Liga Ženy 4. kolo FC Košice  – MŠK FOMAT Martin 4:0 (3:0)

Zostava FC Košice : Sabolová – Kurucová, Tiszová, Papajová, Pivarníková - Bačová, Nagyová (C), Šalitrošová (85. Pástorová), Polláková – Vranková (69. Fedorová), Škovranová (85. Vozárová)

Góly: 10' Papajová, 25' Pivarníková, 35' Šalitrošová, 85´ Škovranová

Hodnotenie trénera - Ladislav Štecák : "Teší nás víťazstvo a tri body, dôležité bolo, že sme opäť neinkasovali gól. S vykonom dievčat môžem byť spokojný, potrebujeme zapracovať na presnosti prihrávok a premieňaní vyložených šancí. Pri troche šťastia sme mohli vyhrať oveľa vyšším rozdielom, no chýba nám kľud pri zakončovaní."

Najbližšie sa predstavia naše ženy  v sobotu 24.9.2022 o 11:00 na štadióne v Michalovciach, kde ich súperom bude MFK Zemplín Michalovce.

foto zdroj : P.Jesenský