Igor Šemrinec a Frederik Valach novou brankárskou dvojicou, odchod Matúša Kiru

  • 21.06.2021
  • Vytlačiť

Novú brankársku dvojicu v FC Košice vytvoria spoločne Igor Šemrinec a Frederik Valach. Z metropoly východného Slovenska zároveň odchádza Matúš Kira.


Matúš odchádza z Košíc po jednej sezóne, v ktorej odchytal 26 zápasov v lige, v ktorej si trinásťkrát udržal nulu a výrazne pomohol k historickému postupu klubu do semifinále Slovnaft Cupu. Veľmi sme si priali, aby Matúš zostal v našom tíme, predĺženie zmluvy sme mu ponúkli ešte v máji.

26-ročný brankár sa však rozhodol si nájsť angažmán v najvyššej súťaži, čo v plnej miere rešpektujeme a rozumieme tomu. Matúšovi Kirovi ďakujeme za odvedené služby, prajeme mu veľa zdravia a úspechov!


Medzi tromi žrďami v košickom drese pre sezónu 2021/22 tak budú úplne nové mená. V Čermeli vítame špičkového brankára so skúsenosťami zo 165 odchytaných súťažných duelov vo Fortuna lige, 13 stretnutiach v predkolách Ligy majstrov a Európskej ligy a víťaza slovenského double (liga + pohár) v sezónach 2014/15 a 2015/16 za AS Trenčín – Igora Šemrinca (na titulnej fotke vľavo).

„Upieklo sa to dosť rýchlo, bol som až milo prekvapený z toho, aký záujem o mňa Košice mali a ako sa ku mne správali. Cítil som veľkú férovosť – nebolo nad čím rozmýšľať,“ povedal na úvod 33-ročný gólman. „Ambície klubu sú prvoradé. O nich som sa bavil s trénerom, aj s ľuďmi v klube. Návrat do ligy, nový štadión, Košice sú veľké mesto. Hlavné sú však ambície, hrať o niečo, čo už v Trenčíne až také nebolo. To je najdôležitejšie,“ zdôrazňuje motiváciu podpisu v metropole východu rodák z Prievidze.

Proti Trenčínu, odkiaľ Igor prichádza, sme hrali v pohári v dvoch prípadoch, ani raz však v bráne nestál. Ako si vybavuje spätne tieto merania síl? „Proti Košiciam som hral dvakrát, prvý raz sme vyhrali až na penalty, aj to sme vyrovnali v posledných minútach. Teraz sme tu na jar dostali „trojku“, a hoci sme mali nejaké šance, tak už tam bolo vidieť, že Košice majú dobré mužstvo a je vidieť smer, kam sa chcú posunúť.“


Brankársky tandem vytvorí s Igorom Šemrincom talentovaný Frederik Valach (na titulnej fotke vpravo) - bývalý reprezentant Slovenska do 21 rokov, ktorý naposledy hosťoval v Šamoríne ako hráč Petržalky.

„Prišiel mi telefonát priamo od trénera Vukušiča. Sledoval ma, prezeral si zostrihy zo zápasov a vravel, že by mal o mňa veľký záujem. Nebolo nad čím váhať,“ hovoril na margo rokovaní rodený Zlatomoravčan. „Košice sú ambiciózny klub, ktorý má skvelých hráčov, dobré zázemie, všetko na vysokej úrovni. Zápasy proti nim boli vždy veľmi ťažké a bol problém ich poraziť,“ zaspomínal si aj „Freďo“ na duely proti nám.

Ako to už väčšinou býva, aj on si ohľadom príchodu nechal poradiť od hráča, ktorý obliekal či oblieka žlto-modrý dres. „Osobne poznám Mateja Jakúbeka, ešte z časov, keď sme boli ako mladí v Slovane. Hneď som mu písal, keď sa naskytla možnosť sem prísť – pomáhal mi ohľadom mesta, bývania, povedal mi, ako to v klube chodí.“


A čo si o sebe navzájom myslia noví kolegovia? „Je to výborný ligový brankár, má veľa skúseností. Bude to na nás - pobijeme sa o miesto, chytať môže len jeden. Ja tu budem preňho a dúfam, že aj on pre mňa. Verím, že si navzájom pomôžeme,“ zamyslel sa 22-ročný Frederik Valach. 

„Ja som v Trenčíne stále pracoval s mladými brankármi, s tým nemám vôbec problém,“ usmial sa Šeďo. „Freďa Valacha som poznal, síce nie osobne, ale videl som pár jeho zápasov, takže viem, aký je brankár. Dnes sme sa bavili prvý deň a myslím, že to bude v pohode,“ uzavrel kolo rozhovorov starší z dvojice gólmanov.


Chalani, vitajte v FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI