I. LSD - U19 : FC Petržalka - FC Košice 1:3 (0:0)

• 21.08.2022
V druhom zápase sezóny včera naši chlapci po bojovnom výkone a vynikajúcom závere zdolali FC Petržalku 3:1.

Úvod zápasu priniesol opatrnú hru z oboch strán, súperi vychádzali z pozornej defenzívy a navzájom sa nepúšťali do vyložených príležitostí. Záver polčasu bol poznačený zvýšenou nervozitou na oboch stranách čoho výsledkom boli žlté karty pre Kachniča a Minka u domácich, z nášho tímu videli žltú kartu Reiter a Segeďa. Druhý polčas už priniesol viac vzruchu pred oboma bránkami a postupne sa obe mužstvá dokázali presadiť aj strelecky. Do vedenia nás dostal v 50. minúte Slanina, 1:0. Domáci dokázali gólovo odpovedať v 57. minúte po góle Macha 1:1. Zápas pokračoval v dobrom tempe s veľkým nasadením na oboch stranách, viac z hry však mali po celý čas naši chlapci a bolo len otázkou  času, kedy svoju prevahu potvrdia aj strelecky. Zaslúžené víťazstvo sme nakoniec dosiahli po dvoch góĺoch v samom závere zápasu keď sa najprv v 90. minúte strelecky presadil Sovič 2:1. A v nadstavenom čase naše víťazstvo potvrdil tretím gólom aj Gajtko 3:1.

I. dorastenecká liga, II.kolo FC Petržalka U19 - FC Košice U19 1:3 ( 0:0 )

Zostava FC Košice U19 : Repko -Oros, Kaleta, Jakubko(C), Šoltes, Veselý, Sovič, Segeďa, Reiter, Slanina, Drenka

Náhradníci : Drenka, Urban, Sabolčík, Gajtko, Adamkovič, Koteles

Góly : 57. Macho - 50. Slanina , 90. Sovič , 90. Gajtko

ŽK : Kachnič, Minka, Gula, Macho, Strakoš - Reiter, Segeďa, Gajtko

Tréner U19 Miroslav Sovič : "Víťazstvo na pôde súpera vždy poteší, ešte viac ma však teší prístup celého mužstva, chlapci do toho dali všetko a išli naplno až do konca stretnutia. Góly v samotnom závere boli len zaslúženou odmenou za ich snahu. Vedeli sme čo od súpera môžeme očakávať, som rád, že chlapci dokázali reagovať na agresívnu ale zároveň férovú  hru súpera a zvýšeným pohybom a ponukovou činnosťou celého mužstva sme sa dokázali presadiť našimi zbraňami. Vieme čo chceme hrať, vieme, že je ešte na čom pracovať, ideme ďalej ...  ."

V treťom kole sa naši chlapci predstavia 27.08.2022 o 11:00 v domácom prostredí proti  FC Železiarne Podbrezová.