I. LSD - U19 : FC Košice - FK Železiarne Podbrezová 1:3

• 29.08.2022
  • Vytlačiť

V treťom zápase sezóny naši chlapci v sobotu dopoludnia podľahli rovesníkom z Podbrezovej 1:3.

Zápas, do ktorého sme vstupovali ako líder súťaže sa našim chlapcom výsledkovo nevydaril. Napriek neustálej hernej prevahe, kedy sme boli lepším a aktívnejším tímom, sme sa z druhého víťazstva v sezóne neradovali. Na konci úvodnej štrvťhodiny sa do  vedenia dostal náš súper, keď v 14. minúte skóre zápasu otvoril Pieshykov - 0:1. Našim chlapcom sa podarilo odpovedať v 36. minúte, kedy sa presadil aktívne hrajúci Segeďa a vyrovnal na 1:1. Rozhodujúci moment z pohľadu výsledku sa udial v samom závere prvého polčasu. Po štandardnej situácii sa v 45. minúte dostal opätovne do vedenia mladých železiarov Sekáč - 1:2. Do kabín sme tak odchádzali za nepriaznivého stavu aj napriek výraznej hernej prevahe. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, naši chlapci mali hernú aj územnú prevahu, bohužiaľ bez efektívnej koncovky. V samom závere pri snahe zachrániť aspoň bod využil súper ojedinelú príležitosť a Miraljemovič v 90. minúte stanovil konečný výsledok na 1:3 z nášho pohľadu.

I. dorastenecká liga, III. kolo FC Košice U19 - FK Železiarne Podbrezová U19 1:3 ( 1:2 )

Zostava FC Košice U19 : Repko, Oros, Kaleta, Jakubko(C),Drenka,Šoltes,Veselý,Sovič,Segeďa,Reiter,Slanina

Náhradníci : Drenka, Urban, Sabolčík, Gajtko, Adamkovič, Koteles

Góly : 36. Segeďa - 14. Pieshykov , 45. Sekáč , 90. Miraljemovič

Tréner U19 Miroslav Sovič : "Z pohľadu celého zápasu nezaslužená prehra, pretože počas celého zápasu sme boli aktívnejším a herne lepším mužstvom. Bohužiaľ hrubé chyby pri obranných štandardných situáciách nás obrali o lepší výsledok."

V štvrtom kole sa naši chlapci predstavia 03.09.2022 o 11:00 na pôde FK Poprad.