I. LSD - U17 : Nevídaný úvod znamenal víťazstvo v Zlatých Moravciach

• 13.09.2022
  • Vytlačiť

Málo vídaný úvod stretnutia prinieslo vystúpenie našich chlapcov v 5. kole I. dorasteneckej ligy kategórie U17. Naši chlapci sa dokázali presadiť v úvodných šesťnástich minútach štyrikrát a skvelým začiatkom rozhodli o zápase na pôde Zlatých Moraviec .

Naši mladší dorastenci "vybavili" zápas v Zlatých Moravciach veľmi rýchlo, keď mali začiatok zápasu ako z rozprávky. Prakticky za 16 minút vyhrávali 4:0. Najprv v 3.minúte po výbornom pressingu Rebeja s Klasovským a dobrým čítaním hry Veselého sa lopta dostala ku Kačmárymu, ktorý vysunul Klasovského a ten svoj nájazd premenil – 0:1. O dve minúty neskôr po obrannej štandardnej situácií opäť dôsledný Veselý získal v strede poľa loptu a peknou prihrávkou vysunul Kačmáryho, ktorý zvýšil na – 0:2. Prišla 10.minúta zápasu a štandardná situácia pre nás. K lopte sa postavili Mikloš a Balog, šikovnou rýchlou rozohrávkou Balog vnikol do pokutového územia, kde nastrelil tyčku, no k odrazenej lopte sa dostal Polča, ktorý pohodlne zasunul na – 0:3. Naši chlapci pokračovali v aktivite naďalej a výsledkom bol pekný gól v 16. minúte do šibenice a postaral sa oň opäť Polča, po dobrej hre Klasovského a Kačmáryho. Do polčasu naši chlapci kontrolovali hru a súpera držali na dištanc. Po zmene strán pokračoval náš dobrý výkon, dostávali sme sa do šancí, ktoré brankár hostí zlikvidoval. V závere zápasu po individuálnej akcii Komáreka, ktorý bol faulovaný v pokutovom území nasledovala penalta, ktorú Rebej bezpečne premenil – 0:5.

I. LSD U17 5. kolo FC Vion Zlaté Moravce – FC Košice 0:5 (0:4)

Zostava FC Košice : Kováčik, – Komárek – Juhan – Žinčák - Balog C (77´ Pálfi), Veselý – Polča – Mikloš (71´ Vodenský), Rebej – Kačmáry (61´ Sejka) – Klasovský

Góly: 3' Klasovský, 5' Kačmáry, 10' a 16' Polča, 83´ Rebej z 11m

Hodnotenie trénera (Dominik Ivanko) : "Mali sme výborný vstup do zápasu. Prakticky sme si vypracovali 4 výborné akcie po ktorých sme dali 4 rýchle góly. Počas celého zápasu sme mali prevahu z hry aj v útočnej, ale aj obrannej fázy. Súpera sme nepustili do žiadnej príležitosti na skórovanie. Chlapci konečne využili šance a zaslúžene vyhrali. Doposiaľ sme si v každom zápase vytvárali 4-5 dobrých šancí, no trápili sme sa v koncovke. Som rád, že to už prišlo."

Najbližšie sa predstavia naši chlapci doma v sobotu 17.9.2022 o 11:00 na štadióne FK Krásna, kde ich súperom bude FC Spartak Trnava.