Hráčom jesene František Pavúk, najkrajší gól strelil Maksym Rizie

  • 05.12.2019
  • Vytlačiť
Milí fanúšikovia FC Košice!


Dva týždne ste hlasovali v ankete, v ktorej ste si zvolili najlepšieho hráča a najkrajší gól jesene!


Do hlasovania bolo zaradených 23 hráčov A-mužstva, ktorí zaň odohrali aspoň minútu a boli súčasťou tímu aj po jesennej časti. Hlasovať ste mali za troch futbalistov, ktorým ste postupne udelili 3, 2 a 1 hlas v závislosti od toho, ako boli dôležitý pre svoj tím z Vášho pohľadu. V sekcii o najkrajší gól sme vybrali my desať zásahov, z ktorých ste mali vybrať práve jeden, ktorý Vášmu oku ulahodil najviac.


Nás v FC Košice teší, že sa pri tejto forme ankety do nej zapojilo celkovo 438 hlasujúcich fanúšikov. Ďakujeme za Vašu aktivitu a veríme, že sa v budúcnosti opäť zapojíte do podobných hlasovaní.


Začíname tretím miestom v kategórii o najlepšieho hráča. To si vybojoval Erik Liener. Letná posila FC, ktorá bola na jeseň najlepším ligovým strelcom mužstva (5 gólov) a dokopy si na konto zapísala 7 súťažných zásahov, získala od Vás celkovo 224 hlasov.

Na druhom mieste sa umiestnil muž medzi tromi žrďami. Je ním Gejza Pulen, ktorý svojimi skúsenosťami po miernych problémoch z úvodu sezóny dokázal s tímom po svojom návrate získať 17 bodov a vychytať 5 čistých štítov. Brankárska opora od Vás obdržala 402 hlasov.

Dostávame sa k samotnému víťazovi. Súčtom 448 hlasov vyhráva v ankete o najlepšieho jesenného hráča František Pavúk! Aké pocity má hráč s prezývkou „Šuti“ po víťazstve v hlasovaní?

„Som veľmi rád a šťastný, že sa mi niečo takéto podarilo vyhrať. Tá radosť je naozaj úprimná. V prvom rade sa chcem poďakovať mojej rodine. Ďakujem sestrám, mamke a hlavne ockovi, lebo ten ma počas celej sezóny povzbudzoval, bol na každom jednom zápase, stál pri mne a všade so mnou chodil. Aj jemu preto patrí veľká vďaka, že som toto ocenenie získal. Ďakujem taktiež každému jednému fanúšikovi, ktorý za mňa hlasoval a ktorý nás prišiel na jeseň podporiť. Som za to naozaj rád.“

Ľavý obranca nášho mužstva a odchovanec košického futbalu, ktorý alternoval počas jesene aj na pozícii stopéra či naopak vyššie v ofenzíve, sa okrem dôležitých sklzov a súbojov s útočníkmi súpera postaral aj o dva víťazné góly v Dubnici a Petržalke. Aj preto sa stal suverénnym víťazom hlasovania. Čo čaká na Košičana skraja obrany počas najbližších týždňov?

„Máme presne mesiac voľna. Čakajú však na mňa ešte nejaké povinnosti. Som asistent trénera Timkoviča v tíme do U15, tam s našimi pubertiakmi, ak ich tak môžem nazvať, trénujeme do 15. decembra. Chodím aj na vysokú školu, tam mám do 20. decembra tiež nejaké veci. Ako som bol aj teraz cez víkend, určite ešte pôjdem pozrieť aj môjho najlepšieho kamaráta Ondreja Dudu do Berlína. Mal by som stihnúť aj jeho posledný zápas, ktorý Hertha odohrá 21. decembra. Dohodli sme sa, že ho potom vyzdvihnem a naspäť domov pôjdeme spolu. Možno stihnem ísť aj za svojou rodinou do Holandska, kde mám sestru,“ prezradil viac o svojich plánoch na najbližší mesiac hráč jesene 2019.

Nám nezostáva nič iné, ako Ti Šuti ešte raz poblahoželať k víťazstvu v ankete! Gratulujeme!


V kategórii gólov ešte výraznejšie dominovalo jedno meno. Koncovka Maksyma Rizieho proti „béčku“ Slovana Bratislava si získala niečo vyše 39% Vašich hlasov (v prepočte na jednotky ich bolo 171). Utešená rana k tyči z hranice šestnástky znamenala okrem iného aj dôležité otvorenie skóre v prvom polčase proti súperovi z hlavného mesta Slovenska. Max, gratulujeme a prajeme Ti, aby Ti to v ďalšej kariére padalo do brány ešte viac!


Na stupni víťazov doplnila Ukrajinca dvojica Erik Liener (73 hlasov a vyše 16,5% - gól proti Ružomberku „B“) a Boris Gáll (56 hlasov a temer 13% - domáci gól proti Trebišovu v 2. kole).


Zároveň gratulujeme aj výhercom cien, ktorých vyžrebovali samotní víťazi jesennej súťaže a športový riaditeľ Pavol Turczyk. Nezabúdajte, že ak ste hlasovali, tak môžete do konca januára využiť zľavu na 10% z ceny nákupu v našom klubovom e-shope. Pri objednávke zadajte kód, ktorý Vám bol doručený do e-mailu, ktorý ste zadali pri vyplňovaní anketového lístka. Ak Vám kód neprišiel, napíšte nám do správy na facebooku a pridajte aj screenshot potvrdzovacieho e-mailu z hlasovania.


Ďakujeme za Vašu účasť a tešíme sa už na jarnú časť sezóny 2019/2020!


Výber z nášho e-shopu