Hráčom jesene Erik Pačinda, najkrajší gól patrí Marekovi Václavovi

  • 13.12.2021
  • Vytlačiť
Milí fanúšikovia FC Košice!


Týždeň ste mohli hlasovať za najlepšieho hráča a najkrajší gól jesene FC Košice. Po siedmich dňoch sú výsledky v oboch anketách známe. Poďme sa nich bližšie pozrieť.


Hráčom jesene sa stal s nadpolovičným ziskom všetkých hlasov Erik Pačinda! Pači si v lige pripísal na konto celkovo 9 gólov a 6 asistencií, v súčte najviac z celého tímu, čo sa podpísalo aj na vašej podpore.

„Akurát sa sme sa o tom rozprávali s manželkou a kamarátom, čakali sme na výsledky. Oni ich očakávali viac ako ja, teraz im to už konečne môžem prezradiť,“ smial sa víťaz ankety, ktorého zastihla správa o triumfe v kruhu najbližších, no zároveň doplnil. „Som naozaj veľmi rád, že som vyhral. Verím, že sa to ukázalo a prejavilo na ihrisku.“ Ako hodnotí doposiaľ svoje ročné pôsobenie v FC Košice po návrate domov v januári 2021? „Vedenie aj tréner ma sem brali s tým, že vedeli, kto som a ja som to musel potvrdiť, čo sa mi darilo - či to bolo v pohári, alebo v lige, hoci boli aj zápasy, v ktorých to nešlo podľa plánu. Tréner mi však dal dôveru. Na druhej strane sme, bohužiaľ, nehrali toľko zápasov pred fanúšikmi, ako by si diváci i my zaslúžili. Neskôr s príchodom Igora Šemrinca či Dávida Gubu bolo vidieť, že máme skúsenosti, postupne si to sadlo a najmä posledné dva-tri mesiace ukázali, že mužstvo má svoju silu. Šanca na postup tam je,“ zhrnul posledných dvanásť mesiacov Erik Pačinda.

Pači, gratulujeme k oceneniu Hráč jesene FC Košice!


Víťazom ankety Gól jesene sa stal Marek Václav. Marek dal v lige tri góly, pričom všetky tri zniesli prísne parametre pre súťaž. Krajný obranca napokon zvíťazil s priamym kopom, ktorý znamenal výhru v Námestove 3:1. 25-ročný futbalista pri svojej ceste pavúkom vo finále zdolal Dávida Gubu, v semifinále Marcusa Molvadgaarda a vo štvrťfinále práve Erika Pačindu, ktorý Marekovi na diaľku zablahoželal.

„Ja som mu to prial. Videl som všetky videá, ktoré boli v hre o cenu, jeho gól v Námestove bol o čosi krajší ako môj. Podľa mňa mal ešte jeden krajší gól, keď sme hrali doma s Petržalkou – chcel vtedy centrovať, ale nakoniec to skončilo v bráne. Tak či tak by to vyhral skôr ako ja,“ odkázal svojmu spoluhráčovi Pači.

Marek, gratulujeme k oceneniu Gól jesene FC Košice!Gratulujeme rovnako výhercom vecných cien, ktoré ste mohli získať za zapojenie sa do hlasovania o gól jesene. Hlavnou cenou v druhom hlasovaní bol dres FC Košice a prehliadka Košickej futbalovej arény s víťazom ankety Hráč jesene, teda Erikom Pačindom. Náhodne vyžrebovaným hlasujúcim sa stal pán Filip T., ktorého sme už kontaktovali.

Na záver ďakujeme všetkým vám – našim fanúšikom, ktorí ste sa do hlasovaní zapojili. Ak sa na vás šťastie neusmialo teraz, nesmúťte - do budúcna máme pre vás pripravené ďalšie súťaže o skvelé ceny.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI