Hlavným trénerom FC Košice sa stáva Jozef Vukušič!

  • 12.03.2021
  • Vytlačiť
Novým hlavným trénerom FC Košice sa stáva Jozef Vukušič. 56-ročný rodák z Perína trénoval uplynulé dva roky v Juhoafrickej republike, fanúšikom na Slovensku je známy najmä ako športový riaditeľ v košickom futbale. Na jeseň roku 2015 úspešne manažoval z pozície hlavného trénera Košice v II. lige.


Skúsený kormidelník začínal s manažérskou kariérou v nemeckom Vfl Rheinbach v roku 1995, kde pôsobil štyri sezóny. Rovnako dlho trénoval následne aj v Ličartovciach, aby v roku 2004 dvihol nad hlavu Slovenský pohár vo farbách Ružomberka. Jozef Vukušič na Slovensku viedol i Trnavu, Nitru a mimo Košíc naposledy v sezóne 2013/2014 znovu Ružomberok.

Zo zahraničných angažmánov sú to zastávky v juhoafrických FC Cape Town (2010-2012), Polokwane City (2018-2019) a AmaZulu FC (2019-2020), líbyjskom Al-Ahli Benghazi (2014), kazašskom Šakter Karagande (2016) či lotyšskom Spartaks Jurmala, s ktorým sa stal v roku 2017 majstrom krajiny.

Novým asistentom trénera bude Ivan Lapšanský, ktorý s Jozefom Vukušičom spolupracoval v Košiciach, v africkom Cape Towne aj v Lotyšsku. Naposledy Ivan Lapšanský figuroval ako asistent Antona Šoltisa vo fortunaligovej Senici. Na poste asistenta pokračuje Rudolf Urban, trénerom brankárov zostáva Branislav Benko.


„Vážim si, že som dostal šancu pracovať vo svojom meste, de facto v domovskom klube. Začína tu niečo nové, projekt ma veľmi zaujal a ja verím, že to bude fungovať. Teším sa na spoluprácu s p. Kozákom, on to celé spôsobil, že som tu. Sadli sme si, porozprávali sme sa o tom, čo sa v tomto klube a meste bude diať. Sú tu zaujímavé veci, nový štadión, má sa postaviť akadémia. Našli sme spoločnú reč a teším sa na spoluprácu,“ zneli prvé slová Jozefa Vukušiča po príchode do klubu.

My v FC Košice sa tešíme z návratu ďalších osobností (nielen) košického futbalu. Pánovi trénerovi a novému realizačnému tímu prajeme v klube veľa úspechov!


Pri seniorskom mužstve končí ako asistent Peter Šinglár, ktorý dostáva dôležitú úlohu pri staršom doraste, ktorý bojuje o postup do najvyššej ligy. Trénerovi Petrovi Šinglárovi ďakujeme za odvedenú prácu pri prvom tíme a prajeme veľa úspechov pri mládežníckych kategóriách.


Zmena nastala aj na pozícii kondičného trénera. Po vyše roku a pol nepokračuje v klube Patrik Vereb. Túto oblasť bude mať na starosti Daniel Lippay, ktorý bude plniť aj funkciu fyzioterapeuta. Odchádzajúcemu Patrikovi Verebovi ďakujeme za odvedenú prácu a prajeme veľa šťastia v kariére aj v osobnom živote.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI