Hetrik Prešovčana zostrelil Tatran

• 01.02.2022
  • Vytlačiť

Február sme odštartovali víťazne, séria triumfov pokračuje. Niečo vyše stovka divákov sledovala v utorok doobeda na Janigovej ulici výhru FC Košice nad 1. Tatranom Prešov 4:3. O tri góly v sieti hostí sa postaral Samuel Gladiš, ktorý futbalovo vyrastal na Šariši.

Začali sme zostra, už v úvodnej päťminútovke sme mohli vyhrávať po rýchlom brejku, Pačinda však mieril do Knurovského. Tešili sme sa tak až v 6. minúte, keď po prihrávke Vasiľa z bránkovej čiary do druhej vlny skóroval Matej Jakúbek – 1:0. Prešovčania hrozili najmä v podaní Jozefa Dolného, ktorý v závere prvej štvrťhodiny po voleji aj vyrovnal– 1:1. Hostia sa mohli dostať do vedenia, avšak Pribulu vychytal Šemrinec. V prvom polčase sme mali k dispozícii veľký počet rohov, najbližšie ku gólu bola hlavička Cortésa. Po viacerých náznakoch sme predsa len udreli po druhý raz. Odvrátili sme súperov rohový kop a po spolupráci Pačindu s Cortésom skóroval v sklze Samuel Gladiš – 2:1.

Po polčase sme dvakrát striedali, Joneca vymenil Gáll, Kavku zase Magda, zároveň sme preskupili rady. Tesne pred hodinou duelu bol v ďalšej solídnej šanci Cortés, lenže ani zakončenie zvnútra šestnástky úspešné nebolo. Šarišania následne hrali chvíľku v desiatich, svoju šikovnosť ukázal Gáll. Poradil si so súperom na pravom krídle, dostal sa do šestnástky a nezištne naservíroval druhý gól Samuelovi Gladišovi – 3:1. O päť minút „Glady“ skompletizoval hetrik, tentokrát po presnom centri Kisa nedal šancu brankárovi na reakciu po milimetrovej hlavičke k pravej žrdi – 4:1. Ešte niekoľkokrát sme sľubne vypálili spoza veľkého vápna, pokusy Soviča či Galloviča piaty gól nepriniesli. V závere sme sa museli obávať o výsledok, keď po dvoch zaváhaniach Magdu upravil na konečných 4:3 z nášho pohľadu Vladimír Pyda.

V sobotu cestujeme do Popradu, kde nás čaká súboj s Liptovským Mikulášom. Pre fortunaligistu pôjde o generálku pred jarnou časťou súťaže, výkop zápasu je naplánovaný na 14:00. Hrať by sa malo v Národnom tréningovom centre, všetko ale závisí od počasia – záložnou možnosťou je umelý trávnik v Poprad-Stráže.

5. prípravný zápas: FC Košice 4:3 (2:1) 1. FC Tatran Prešov

Góly: 6. Jakúbek, 38., 62. a 67. Gladiš – 15. Dolný, 87. a 89. Pyda

Zostava FC Košice: Šemrinec – Jonec (46. Gáll), Kavka (C) (46. Magda), Moško (58. Sovič), Kis – Jakúbek, Gallovič, Pačinda (71. Mölvadgaard) – Cortés (58. Liener), Gladiš, Vasiľ

Ohlasy:

Jozef Vukušič, tréner FC Košice: „Až na záver to bol skvelý zápas. Prešov má veľmi dobré mužstvo, sú tam skúsení hráči. My sme to celkovo zvládli, dali sme pekné góly, pričom sme mali ďalšie príležitosti, ktoré sme nepremenili. Škoda dvoch gólov na konci, ale inak to bol naozaj dobrý duel aj vzhľadom na to, že máme nahustený program a menej hráčov. Sústredíme sa už na sobotu, keď v Poprade hráme s ligistom, pre ktorého to je generálka.“

Samuel Gladiš, hráč FC Košice: „Odkedy som tu, tak to bol môj asi najlepší duel v košickom drese. Počas zápasu som hral na hrote, v strede i na čiare, snažím sa všade odovzdať to najlepšie. Som rád, že som strelil tri góly, dnes to vyšlo na Prešov. Prvé dva mi naservírovali spoluhráči prakticky do prázdnej brány, na tretí som si trúfal ísť do hlavičky a padlo to tam. Ako som spomínal už včera, mám za sebou špecifický zápas. V Prešove som koniec-koncov hral od malička - od mojich ôsmich rokov.“