HELL ENERGY je novým sponzorom FC Košice

  • 08.10.2021
  • Vytlačiť

HELL ENERGY podpísal s futbalovým klubom FC Košice sponzorskú zmluvu na sezónu 2021/22. Nový partner je popredným výrobcom energetických nápojov v Európe a líder na slovenskom trhu. Hráči klubu - ktorý je pokračovateľom 70-ročnej histórie futbalu v Košiciach - tak budú hrať v tejto sezóne už aj s logom nového partnera.


FC Košice má ambíciu nadviazať na úspechy TJ VSS Košice a 1. FC Košice, ktoré patrili medzi najslávnejšie kluby v Československu a na Slovensku. Svedčí o tom aj účasť v Lige majstrov v roku 1998. Jeho súčasným spolumajiteľom je Slovak Sport Development s.r.o., ktorého väčšinovým vlastníkom je maďarský Borsodsport Invest Kft. Ten podporuje aj jeden z najväčších maďarských športových klubov DVTK. Zámerom slovensko-maďarského vedenia je vybudovať v blízkosti košického štadióna futbalovú akadémiu na európskej úrovni. Zmluva o nej bola s mestom Košice podpísaná koncom roka 2020. Cieľom je, aby sa košický tím vrátil v lige na pozíciu, ktorá je hodná histórie a fanúšikov futbalu v Košiciach.


„Je mi veľkým potešením oznámiť spojenie futbalového klubu FC Košice s novým generálnym sponzorom, so spoločnosťou: HELL. Spojenie s touto nadnárodnou spoločnosťou nám otvára nové možnosti pri naplňovaní našich cieľov v budovaní konkurencieschopného  A-tímu s najvyššími ambíciami. Podpora modernej, dynamickej, nadnárodnej spoločnosti HELL je garanciou napredovania nášho úsilia v spojení s našimi maďarskými akcionármi. Príchod nového generálneho partnera HELL je zároveň záväzkom do ďalšej svedomitej a profesionálnej práce,” vyjadril sa Dušan Trnka, prezident FC Košice.


K partnerom klubu sa odteraz zaradí aj jedna z najrýchlejšie rastúcich značiek FMCG na svete. Ide o HELL ENERGY, ktorá disponuje veľmi širokým portfóliom nápojov. Čo sa týka jej pôvodu, jedná sa o 100 % maďarskú spoločnosť. Založená bola v roku 2006, pričom do roku 2010 získala vedúce postavenie na maďarskom trhu. V súčasnosti je kľúčovým hráčom na medzinárodnej scéne, pretože exportuje do viac ako 50 krajín sveta. Za jej úspechom stojí vynikajúca kvalita nápojov za rozumnú cenu, ďalej široká dostupnosť a prvotriedna marketingová komunikácia. Značka sa môže pochváliť najmodernejšou plničkou a závodným komplexom na výrobu hliníkových plechoviek nachádzajúcich sa v regióne Miškolca. Medzi jej vlajkové lode patria známy nápoj HELL a ENERGY COFFEE, ktoré sú lídrami na slovenskom trhu, ako aj výrobky značky nealkoholických nápojov XIXO, ktoré sú medzi slovenskými spotrebiteľmi stále viac obľúbené.


„Energetické nápoje HELL stelesňujú dynamiku a aktivitu. No a práve tieto atribúty by sme radi odovzdali futbalistom FC Košice. Veríme, že s našou podporou sa pričiníme aj my k tomu, že mužstvo bude dosahovať také výsledky, na ktoré budú hrdí všetci fanúšikovia tohto húževnatého klubu,“ povedal Krisztián Schmidt, kreatívny a marketingový riaditeľ spoločnosti HELL ENERGY.


Čo sa týka športových dotácií, spoločnosť HELL ENERGY pôvodne vstupovala najmä do sveta technických športov. V roku 2009 bola prvou maďarskou spoločnosťou, ktorá sponzorovala AT&T Williams vo Formule 1. Na Slovensku sa v súčasnosti zameriava predovšetkým na podporu bojových umení a jej známych tvárí, akými sú Ľudovít Klein a Roman Pavlus. No a odteraz sa logo HELL ENERGY bude objavovať aj na dresoch hráčov FC Košice, a bude mať svoje miesto i na jeho štadióne.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI