Hattricky Sabola a Reitera položili základ triumfov dorastu v Bardejove

• 17.08.2020
Na dorast čakali uplynulý víkend prvé súboje na ihriskách súperov. Tímy do 19 a 17 rokov cestovali do Bardejova, kde úspešne nadviazali na výhry proti Galaktiku a Prešovu.

Začíname tradične starším dorastom. Rovnako ako proti Prešovu v 2. kole, tak aj na Hornom Šariši sme po polčase vyhrávali 1:0, tentokrát gólom Martina Sabola. Definitíva výhry prišla hneď po piatich minútach po príchode zo šatne, keď na 3:0 upravili znovu Sabol a Marcel Novák. Po hodine hry navýšil už na 4:0 hattrickom opäť kanonier Sabol, čím nemohlo byť o víťazovi pochýb. Striedajúci Róbert Koch v 73. minúte uzavrel na konečných 5:0.

Mužstvo vedené trénerom a športovým riaditeľom mládeže Miroslavom Guzom je aj po treťom kole na čele ligy s 9 bodmi a aktívnym pomerom strelených a inkasovaných gólov 12:1. O bod neprišla jedine už iba Spišská Nová Ves.

U19, 3. kolo II. LSD Východ: Partizán Bardejov BŠK 0:5 (0:1) FC Košice

Zostava FC: Repko – Macejko (C) (76. Ficzeri), Migač, Magda, Borok, Gallo, Novák (76. Krivoňák), Komár, Bodnár (66. Hanák), Tišťan (66. Koch), Sabol (76. Mihók)

Góly: 32., 47. a 62. Sabol, 50. Novák, 73. Koch

Miroslav Guza, športový riaditeľ mládeže a tréner U19: „Sme radi, že sme tento zápas zvládli, bol to náš prvý súťažný zápas na ihrisku súpera. Náš výkon sme dokázali v priebehu hry vystupňovať, výsledkom čoho bol jednoznačný rezultát.“

Najbližší program U19, II. LSD, 4. kolo:

FC Košice vs. MŠK Námestovo – 22.08. o 11:00 v Krásnej

Duel mladšieho dorastu sa vyvíjal veľmi podobne. Skóre otváral trojgólový Oliver Reiter, ktorý stihol súperovho brankára prekonať dvakrát už do polčasu. Akékoľvek pochybnosti o zamotaní situácie zamietli z penalty Miroslav Sovič a v 55. minúte do tretice Reiter. Za rozhodnutého stavu prišli na ihrisko aj Dominik Gajtko a Marián Fedor, ktorí v záverečnej štvrťhodine upravili konečnú podobu výsledku na 6:0 z pohľadu FC Košice.

Celok trénera Miroslava Soviča zostáva na prvej priečke tabuľky s 9 bodmi a skóre 17:0. Stopercentní sú naďalej ešte dorastenci Martina a Liptovského Mikuláša.

U17, 3. kolo II. LMD Východ: Partizán Bardejov BŠK 0:6 (0:2) FC Košice

Zostava FC: Vinarčík – Forgáč (55. Fedor), Kaleta (55. Veselý), Baločko, Roško - M. Drenka (C), Sovič, Segeďa - Šoltes (63. Urban), Reiter (63. Ferenc), Oros (63. Gajtko)

Góly: 4., 20. a 55. Reiter, 43. Sovič (pen.), 68. Gajtko, 75. Fedor

Miroslav Sovič, tréner U17: „Výborný vstup do zápasu po dobre zrealizovanom rohovom kope Soviča a gól Reitera v 4. minúte zápasu. Veľmi dobré napádanie súpera už pri zakladaní útoku, čo bolo cieľom v prvej desaťminútovke. Pekná individuálna akcia Orosa v 20. minúte, po ktorom prišiel gól Reitera na 0:2, upokojila mužstvo. Škoda však ďalších nepremenených šanci v prvom polčase od Šoltesa a Roška. Počas celého zápasu sme mali vývoj hry pod kontrolou a tromi gólmi Reitera, Soviča, Fedora a Gajtka je víťazstvo zaslúžené.