Gergely Geri potvrdený ako tréner FC Košice

  • 13.06.2024
  • Vytlačiť

Kormidelník, ktorý doviedol žlto-modrých k záchrane, dostal príležitosť viesť mužstvo aj od novej sezóny. Dohoda s ním znie na rok s možnosťou opcie na ďalšiu sezónu. Známe je už zloženie realizačného tímu. 


Košických futbalistov povedie v druhej sezóne Niké ligy Gergely Geri. Tréner, ktorý viedol žlto-modrých v záverečnom zápase uplynulej sezóny proti Michalovciam (2:0), teda dostal príležitosť kormidlovať FC Košice aj od začiatku nového ročníka. Pripomeňme, že spomínaná výhra v regionálnom derby nad MFK Zemplín, zabezpečila Košičanom definitívnu záchranu v prvoligovej spoločnosti. Pred posledným zápasom minulej sezóny urobil klub dobré rozhodnutie, keď dal trénerskú príležitosť Gergelymu Gerimu. Pôvodná dohoda bola iba na jedno stretnutie, ale po skončení sezóny sme veľa diskutovali s Gergelym a dospeli sme k názoru, že mu dáme mandát viesť naše A-mužstvo aj v ďalšej sezóne,“ informoval športový riaditeľ FC Košice Balázs Farkas, podľa ktorého nová dohoda s Gergelym Gerim znie na jeden rok s možnosťou opcie na ďalšiu sezónu. „Gergely má podľa mňa veľké ambície, pozná klub, pretože tu pracoval už od leta minulého roka a komunikácia s ním je ideálna. Je to pre neho tiež veľká príležitosť a všetci veríme, že spolu s Gergelym sa bude klub rozvíjať,“ doplnil Balázs Farkas.

Gergely Geri na margo svojho potvrdenia v trénerskej funkcii povedal: „V prvom je to pre mňa veľká česť, že som dostal príležitosť viesť klub ako je FC Košice. Dohoda o mojom pokračovaní na lavičke žlto-modrých sa rodila jednoducho, keďže obe strany mali záujem nájsť spoločnú reč. Cieľom je hrať aktívny, rýchly a agresívny futbal, založený na dobrej organizácii hry a fyzickej pripravenosti. Radi by sme predvedenými výkonmi a výsledkami potešili našich fanúšikov. O konkrétnych cieľoch je ešte priskoro hovoriť. Múdrejší budeme po tom, ako sa nám podarí vyskladať káder. Intenzívne však pracujeme na tom, aby sme vytvorili konkurencieschopný tím. Určite sa chceme vyhnúť boju o záchranu a skončiť v tabuľke vyššie ako v minulom ročníku,“ povedal Gergely Geri, ktorý už má k dispozícii aj kompletný realizačný tím. „Mojim asistentom bude Ľuboš Kordanič, rodák zo Sniny, ktorý naposledy pôsobil v Slovane Bratislava. Trénerom brankárov by mal byť Marián Kello. Novým kondičným trénerom bude Igor Bakalár, ktorý prichádza z Trenčína a s ktorým som spolupracoval ešte v FC Nitra,“ informoval o tíme svojich najbližších spolupracovníkov.

S najvyššou slovenskou súťažou má 47-ročný rodák z Kráľovského Chlmca bohaté skúsenosti. V rámci nej pôsobil v Podbrezovej, Nitre, Seredi, Pohroní, Zlatých Moravciach a naposledy aj v FC Košice. Okrem toho pred štyrmi rokmi viedol tiež v maďarskej súťaži DVTK Diósgyőr. „Je pravda, že s Niké ligou už mám skúsenosti a preto viem, že sa musíme kvalitne pripraviť. Aj keď sa skladba prípravných stretnutí dávala dokopy ťažšie, som rád, že má práve takúto podobu. Na úvod sme zvolili súpera z nižšej súťaže (Humenné), teším sa aj na súboje s našimi protivníkmi z Niké ligy, v Žiline a v Michalovciach. A určite nás veľmi dobre preverí aj poľský Górnik Zabrze. Samozrejme, pre každého z nás bude cťou zmerať si sily s talianskym AS Rím. Cieľom je pripraviť sa čo najlepšie na štart majstrovskej súťaže. Čo sa týka kádra, rozhodli sme sa ísť viac slovensko-českou cestou, ale nevylučujem aj príchod hráčov z iných krajín,“ dodal Gergely Geri, pod ktorého vedením začnú žlto-modrí letnú prípravu v pondelok 17. júna.

VIZITKA G. Geriho

Narodený: 19.01.1977 v Kráľovskom Chlmci. Trénerská kariéra: 2014 - 2015: Rimavská Sobota, 2015 - 2016: Tornaľa, 2016 - 2017: Zvolen (asistent), 2017 - 2019: Podbrezová (mládež, asistent pri A-tíme, tréner), 2019 - 2020: FC Nitra, 2020: Diósgyőr, 2021: Sereď / Pohronie, 2022: Trebišov, 2023: Zlaté Moravce (asistent), 2024: FC Košice.

FOTO: Tomáš CICOŇ


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI