Gergely Geri novým športovým riaditeľom mládeže v FC Košice

  • 18.07.2023
  • Vytlačiť

Mládežnícka Akadémia FC Košice má nového športového riaditeľa, ktorým sa stal 46-ročný Gergely Geri. Ten naposledy pôsobil pri mužoch Zlatých Moraviec. V Košiciach si od neho sľubujú skvalitnenie práce s mládežou a zároveň čo najviac odchovancov v seniorskom futbale.  


Riaditeľ Akadémie FC Košice Ádám Geri na margo tejto zmeny poznamenal: „Pozícia športového riaditeľa mládeže v FC Košice je veľmi dôležitou, keďže klub budujeme od základov. Hľadali sme človeka, ktorý má skúsenosti jednak s mužským futbalom, ale na druhej strane aj s mládežou. Napokon, Gergely napríklad v Nitre pracoval s veľmi mladým kolektívom. Jedným z ďalších podstatných faktorov, ktorý zavážil, boli jeho jazykové schopnosti, vzhľadom k našej veľmi úzkej spolupráci s inštitúciami v Maďarsku a partnerským klubom DVTK. Taktiež spĺňa kritéria vyžadované od Slovenského futbalového zväzu, a tak akcionári prišli s nápadom, aby sme ho oslovili a dohodli sa na spolupráci. Myslím si, že jeho pohľad na futbal je správny a veríme, že práve on bude garantom optimálneho prepojenia medzi mládežníckym a seniorským futbalom v našom klube,“ informoval riaditeľ Akadémie FC Košice Ádám Geri, ktorý jedným dychom vyzdvihol prácu a prínos doterajšieho športového riaditeľa mládeže Miroslava Guzu. Ten pôsobil na tejto pozícii tri uplynulé sezóny a od tej nasledujúcej bude kormidelníkom U 19. „Urobil obrovský kus roboty. Vytiahol našu akadémiu na slušnú úroveň a teraz to chceme ešte ďalej zvyšovať. Miro ostáva v štruktúrach klubu. Keďže je súčasne trénerom, tak už ho to ťahalo k trénovaniu a zverili sme mu najstaršiu kategóriu v rámci mládeže. Spolu s Gergelym Gerim a metodikom Balázsom Farkasom budú naše talenty rozvíjať. Hlavným merítkom ich práce bude to, koľko našich odchovancov sa dokáže presadiť v mužskom futbale,“ doplnil Ádám Geri.

Gergely Geri je trénerom, ktorý má za sebou viaceré pôsobiska v najvyšších súťažiach na Slovensku i v Maďarsku, no zároveň je starším bratom Ádáma, ktorý mu bude teraz nadriadený. „Určite mu budem prísnym šéfom, keďže mám na neho vyššie nároky ako na kohokoľvek iného. Nikdy sme spolu takto nepracovali, ani futbal sme nehrávali v jednom klube súčasne, takže som sám zvedavý, čo to prinesie. Ale zatiaľ to vnímam tak, že Gergely vníma svoju pozíciu i celkovú štruktúru klubu tak ako má, čiže profesionálne,“ doplnil Ádám Geri.

Gergely Geri je držiteľom najvyššej Euro PRO licencie a v Košiciach si od neho sľubujú predovšetkým zvýšenie úrovne výchovy a práce s mládežou, ako aj zastrešenie spolupráce s maďarskými partnermi. Napriek riadiacej funkcii v sekcii mládeže však nestratí ani bezprostredný kontakt s trénovaním. „Áno, bola to jedna z požiadaviek akcionárov, aby som bol aktívne prítomný na tréningovom procese vybraných mládežníckych družstiev,“ prezradil čerstvý prírastok v košickom trénerskom košiari, pre ktorého je súčasná pozícia v rámci klubových štruktúr nová, ale radosť a chuť do práce je na ňom badať viditeľne. „Je to pre mňa výzva. FC Košice sú stabilizovaný klub a táto pozícia ponúka dlhší priestor na realizáciu. Postupnými krokmi chceme dvihnúť úroveň výchovy na ešte vyšší stupeň. Spolupráca s mládežníckymi trénermi je zatiaľ veľmi dobrá a verím, že spoločnými silami pozdvihneme mládežnícky futbal v Košiciach,“ dodal Gergely Geri. 

VIZITKA G. Geriho

Narodený: 19.01.1977 v Kráľovskom Chlmci. Hráčska kariéra: 1995 - 2001: Slavoj Trebišov, 1999: hosťovanie Rimavská Sobota, 2000 - 2001: hosťovanie HFC Humenné, 2001 - 2004: HFC Humenné, 2004: hosťovanie ŠK Zemplín Michalovce, 2005: Spartacus Nyíregyháza, 2005 - 2015: Rimavská Sobota, 2013: hosťovanie Lučenec, 2014 - 2015: hosťovanie Tornaľa. Trénerská kariéra: 2014 - 2015: Rimavská Sobota, 2015 - 2016: Tornaľa, 2016 - 2017: Zvolen (asistent), 2017 - 2019: Podbrezová (mládež, asistent pri A-tíme, tréner), 2019 - 2020: FC Nitra, 2020: Diósgyőr, 2021: Sereď / Pohronie, 2022: Trebišov, 2023: Zlaté Moravce (asistent).

FOTO: Šimon Pavlišin


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI