Generálkou na ligu bude súboj s West Ham United do 23 rokov!

  • 10.07.2019
  • Vytlačiť
Príprava pomaly, ale isto vrcholí. Po súboji s Vranovom na Vyšnom Opátskom v sobotu od 10:30, čaká na zverencov trénera Gejzu Farkaša a jeho asistenta Miroslava Soviča už iba jeden súper pred otváracím zápasom II. ligy v Podbrezovej.

Ako v roku 2018, tak aj teraz sa môžete tešiť na konfrontáciu s celkom z Britských ostrovov – do Čermeľa príde West Ham United s výberom hráčov do 23 rokov. Chlapcov hrajúcich za FC Košice môžete prísť podporiť v utorok 16.7. od 17:00.

„Už minulý rok v lete, keď sme s nimi hrali, tak nám dali poriadne zabrať. Sú to mladí behaví chlapci, ktorí nás, verím, že dostatočne preveria pred prvým kolom,“ vravel na prvom tréningu kapitán mužstva Timon Dobias. S mužstvom z Anglicka sme v júli 2018 prehrali po góle z penalty 0:1.

Z liahne akadémie West Hamu United vyšli veľké hviezdy nielen anglického, ale aj svetového futbalu. Frank Lampard, Rio Ferdinand, John Terry, Michael Carrick, Joe Cole či Glen Johnson. Títo všetci hráči načínali svoju bohatú futbalovú kariéru práve u „The Hammers“ a majú za sebou stovky zápasov na najvyššej úrovni a desiatky trofejí na svojom konte. Samotný názov akadémie WHU hovorí sám za seba: „The Academy of Football“, teda doslovne „akadémia futbalu“.

Z hráčov, ktorí prešli mládežníckymi kategóriami klubu z východného Londýna, a sú stále aktívnymi futbalistami, spomenieme Marka Nobla, ktorý v Premier League odohral za „The Irons“ 350 súťažných duelov. Celú kariéru je verný jedinému klubu a zaslúžene tak nosí na rukáve kapitánske „céčko“. Aktuálne najväčšou hviezdou West Ham United je ale stále ešte len 20-ročný defenzívny záložník Declan Rice, ktorého hodnota na trhu sa pohybuje na úrovni 45 miliónov eur.

Rozhodne si tak nenechajte ujsť budúce hviezdy anglických a možno i svetových trávnikov v Košiciach. Ceny vstupeniek na tento zápas sú nasledovné: hlavná krytá tribúna – 5€, nekrytá tribúna (korzo) – 3€, ovál – 1€. Ženy, deti do 15 rokov, dôchodcovia a imobilní majú vstup zadarmo.

Tešíme sa na Vás!Výber z nášho e-shopu