Futbalistky FC Košice v baráži o I. ligu neuspeli

• 06.06.2022
Futbalistky FC Košice tesne nedosiahli na postup do I. ligy žien. Po víťazstve v II. lige skupiny B na nich čakala baráž s Topoľčanmi na neutrálnej pôde v Brezne.

Naše ženy sa ujali vedenia v 6. minúte zásluhou kapitánky Nagyovej, tesný náskok nám vydržal takmer hodinu. Žiaľ, počas smolnej dvojminútovky prišli zverenkyne trénera Ladislava Štecáka o vedenie, ktorého sa ujali hráčky Topoľčian. Ani snaha v závere nestačila žlto-modrým futbalistkám na vyrovnanie duelu.

Do najvyššej súťaže putujú súperky zo západného Slovenska po výhre 2:1, Košičanky sa budú snažiť o postup do I. ligy v ročníku 2022/2023.

Baráž o I. ligu žien: GFC Topoľčany 2:1 (0:1) FC Košice – hralo sa v Brezne

GFC Topoľčany: Haringová – Kolenová (C), Peciarová, Dianová, Borčinová, Buláková (63. Machová), Tkáčiková (88. Komová), Masaryková (90. Chromeková), Helbichová (87. Labudová), Jánošová (52. Červená), Lipková (78. Grácová)

FC Košice: Maliňaková – Polláková, Nagyová (C), Čavisová, Brišová (78. G. Maková), Tiszová, Bačová, Pivarníková, Šalitrošová (66. Ferková), Hrehová (66. Vašková), Papajová (70. Donovalová)

Góly: 64. Masaryková, 65. Helbichová – 6. Nagyová

Žltá karta: 64. Papajová

Rozhodovali: Erik Gemzický – Peter Palider, Tomáš Páleš

Diváci: 105

Ladislav Štecák, tréner FC Košice – hodnotenie zápasu: „Tridsať prvých minút to z našej strany nevyzeralo zle, dali sme aj gól, ale potom sa prejavila fyzická pripravenosť súperiek. Pritom, kto ma pozná, vie, že na kondícii staviam. S pribúdajúcim časom sme už nemali silu na ďalší zvrat, ten prvý vyrobili súperky zlepenými gólmi. Z nášho pohľadu veľmi hlúpymi inkasovanými gólmi... Myslím si, že aj keď sme niektoré skutočnosti okolo zápasu celkom nepochopili, výsledok baráže je spravodlivý, súperky boli lepšie, viac víťazstvo chceli. Áno, v šatni bol aj plač, k takejto prehre logicky patrí. V novej sezóne pôjdeme do toho naplno zas, na lavičke ostávam, mňa ženský futbal naozaj baví.“ (Zdroj: SFZ)