Február načneme súbojom s Prešovom

  • 31.01.2022
  • Vytlačiť
Piaty duel za štrnásť dní. Futbalisti FC Košice pokračujú v dynamickom harmonograme stretnutí aj na začiatku februára.


Prvý deň nového mesiaca bude patriť meraniu síl s celkom z III. ligy Východ, keď do Košíc prídu hráči 1. FC Tatran Prešov. Medzi sobotňajším súbojom s Bardejovom a utorkovým s Tatranom sú k dispozícii len dva kompletné dni. Ako s nimi žlto-modrí naložili odhalil Jozef Vukušič.

„V nedeľu po zápase s Bardejovom bolo voľno, pričom dnes sme pokračovali v regeneračnom tóne, keďže zajtra hráme s Prešovom. Zostavu veľmi meniť nemôžeme, nakoľko máme k dispozícii zhruba 13-14 hráčov do poľa a zároveň nechceme riskovať chlapcov, ktorí sú mierne zranení. V tomto smere teda viac regenerujeme a snažíme sa zabrániť, aby prišlo k ďalším výpadkom,“ povedal po pondelkovom tréningu na umelej tráve na Janigovej ulici tréner FC Košice.

Na prelome mesiacov sa zimná príprava takisto dostáva do svojej druhej polovice. Za sebou máme tri týždne, počas ktorých sme si zmerali sily so súpermi hneď v štyroch prípadoch. „Som spokojný hlavne s počtom zápasov, ktoré sme odohrali, keďže vidím, ako ich musia ostatné mužstvá zháňať či rušiť. Samozrejme, ako som už spomínal aj predtým, trápi nás nedostatok zdravých hráčov. Verím však, že smerom do ligy sa situácia zlepší,“ zaželal si Jozef Vukušič.


„Príprava je celkom náročná, máme za sebou dosť zápasov. Hoci som nemal takú minutáž ako ostatní, posledný duel som už ale odohral celý, pričom sa cítim fajn,“ hodnotí spätne január Samuel Gladiš, ktorý má za sebou neľahkú jesennú časť – aj preto zápis do štatistík v minulom týždni znamená veľa. „Gól proti Bardejovu a asistencia v zápase DVTK tešia rovnako. Som rád, že sa do toho dostávam späť. Počas jesene som smolu, keď som dostal koronavírus, potom som schytal chrípku. Bolo to ťažké obdobie, ale som rád, že je už za mnou. Momentálne som stopercentne fit a pripravený na jar.“ Pre 20-ročného ofenzívneho hráča bude zajtrajší stret s Prešovom výnimočný. „Glady“ totiž futbalovo v Tatrane vyrastal, odohral tam aj svoje prvé seniorské duely. „Poznám tam stále tri štvrtiny mužstva, hoci ďalší chalani sa tam obmenili. Je to pre mňa špeciálny súboj, na ktorý som čakal, odkedy som v Košiciach. Veľmi sa naň teším.“


Zápas FC Košice  - 1. FC Tatran Prešov sa odohrá zajtra, v utorok 1. februára, od 11:00 na umelej tráve na Janigovej ulici. Vstup je voľný, príďte chlapcov povzbudiť! Livestream zo stretnutia nebude.


Foto: Ján Falis


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI