FC Košice získali posilu do defenzívy, z Ružomberka prichádza Lukáš Fabiš

  • 04.08.2023
  • Vytlačiť

Nováčik Niké ligy FC Košice posilnil obranné rady príchodom Lukáša Fabiša z MFK Ružomberok. Dvadsaťpäťročný pravý obranca prichádza z liptovského klubu na prestup a s východniarmi spojí svoju budúcnosť na najbližšie dve sezóny.


Generálny manažér košického klubu Pavol Turczyk ešte pred štartom sezóny avizoval, že nie je vylúčené ďalšie posilnenie kádra. Z jeho slov bolo zrejmé, že sa obzerá predovšetkým po novicoch do defenzívy. „Potrebovali sme na pravý kraj obrany do klasickej štvorčlennej formácie nového hráča. Doposiaľ sme tam mali k dispozícii iba Sašu Golikova. Tento post sme chceli nielenže zdvojiť, ale zároveň naň získať kvalitu. Lukáš Fabiš tieto atribúty spĺňa a navyše má v najvyššej súťaži odohratých vyše sto zápasov. Je v najlepšom futbalovom veku. Som rád, že sme sa dohodli a že bude v najbližších dvoch sezónach našim hráčom. Verím, že v drese FC Košice bude výkonnostne napredovať a aj vďaka nemu sa naša defenzíva ešte viac skvalitní,“ prezradil Pavol Turczyk na margo čerstvého prírastku v kádri trénera Antona Šoltisa.

Pavol Turczyk nechcel špecifikovať podmienky príchodu Lukáša Fabiša do tábora žlto-modrých. Je však zrejmé, že hráčovi končila koncom roka v Ružomberku zmluva a keďže kluby medzi sebou i hráč s košickým FC našli spoločnú reč, zrodila sa blesková dohoda. „Lukáš bol prvýkrát na tréningu u nás dnes  a my urobíme všetko preto, aby mohol za nás nastúpiť už v sobotu v Dunajskej Strede,“ dodal generálny manažér FC Košice, ktorý tento prestup úspešne sfinalizoval a od začiatku letnej prípravy priviedol do kádra nováčika už siedmu posilu.   

Lukáš Fabiš sa v piatok dopoludnia hlásil v Košiciach, kde v sídle klubu slávnostne podpísal dvojročný kontrakt. Okamžite sa zapojil do tréningového procesu žlto-modrých a s košickou výpravou vycestuje aj do Dunajskej Stredy. Vedenie nováčika intenzívne pracuje na tom, aby sa jeho meno mohlo objaviť na zápasovej súpiske. „Moje pocity sú určite pozitívne. Veľmi intenzívne vnímam futbalový ošiaľ, ktorý momentálne vládne v Košiciach. Teším sa na sezónu. Mojim cieľom je dostať sa do zostavy a pomôcť môjmu novému klubu v napredovaní,“ povedal tesne po podpise zmluvy dobre stavaný obranca.

FC Košice postupne rastie, čo registruje aj Lukáš Fabiš. V sobotu sledoval televízny prenos zo súboja proti Slovanu Bratislava, nadchla ho atmosféra i krásna Košická futbalová aréna. „Štadión sa dokončuje a keď bude hotový, tak to bude nádhera. Ešte viac, keby bol znovu vypredaný. Je tu skvelá infraštruktúra a ja verím, že všetky tieto pozitíva pôjdu ruka v ruke s výkonmi nášho mužstva. S pribúdajúcimi kolami a postupnou adaptáciou v lige sa tak nepochybne stane,“ argumentoval nitriansky rodák dôvody, ktoré zavážili v prospech zmeny dresu. „Pôsobenie v Ružomberku bolo výborným krokom v mojej kariére a som vďačný za túto šancu. Každá kapitola má však svoj koniec a ja som sa rozhodol pre zmenu. Momentálne mám pred sebou košickú etapu a veľmi si želám, aby bola pre mňa i pre celý klub úspešná,“ sympaticky uzavrel debatu Lukáš Fabiš.

VIZITKA LUKÁŠA FABIŠA

Narodený: 5. augusta 1998 v Nitre. Výška: 185 cm. Post: pravý obranca. Kariéra: 2014/2020: FC Nitra B 53 zápasov/5 gólov, 2017/2021: FC Nitra 56/1, 2021/2023: MFK Ružomberok 57/1. Reprezentácia do 21 rokov: 6/0.  

FOTO: Šimon PAVLIŠIN


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI