FC Košice získal na kraj poľa reprezentanta Beninu

  • 05.09.2023
  • Vytlačiť

Tidjani Anane je čerstvou posilou nováčika Niké ligy, zmluvu podpísal do polovice roka 2025. S mužstvom už trénuje a je pripravený zasiahnuť do hry.


Generálny manažér FC Košice Pavol Turczyk už pred sezónou avizoval snahu posilniť káder na určité posty a jedným z nich bola aj pozícia krajného krídelníka. To sa mu angažovaním Tidjaniho Ananeho podarilo vyriešiť. „Hľadali sme typ rýchlonohého hráča, ktorý vyniká v krajných priestoroch. Rozhodili sme siete, mali sme viacero možností na výber a napokon sme sa rozhodli pre Ananeho, ktorý by mal naplniť naše očakávania. Verím, že sa rýchlo aklimatizuje a bude plnohodnotnou posilou pre náš tím. Je to hráč, ktorý má aj reprezentačné skúsenosti. Pôsobil vo viacerých zahraničných ligách, preto veríme, že sa mu bude dariť aj u nás. Je relatívne v dobrom veku, takže by mohol naše očakávania naplniť,“ informoval Pavol Turczyk o najnovšom prírastku v kádri žlto-modrých.

Podstatným faktom pri angažovaní tohto beninského reprezentanta bolo aj to, že práve hráči z afrického kontinentu v slovenskej lige tvrdia na krídelných postoch muziku. „Oproti našim hráčom majú výrazné pohybové a rýchlostné prednosti, nuž a práve preto by Tidjani mohol byť tým chýbajúcim článkom, ktorý v našej hre zatiaľ v určitých fázach absentoval. Je typologicky iný a to je jeho výhoda. Určite to pomôže aj trénerovi Šoltisovi pri variabilite so zložením zostavy,“ doplnil Pavol Turczyk, ktorý prezradil, že zmluvu s týmto africkým hráčom podpísali do júna 2025. Jeho transfer je administratívne už spečatený, čo znamená, že k dispozícii už bude pre najbližší zápas v Ružomberku.   

Tidjani Anane futbalovo vyrastal v rodnom Benine, odkiaľ však ako 18-ročný odišiel do Tuniska, kde pôsobil v piatich rôznych kluboch. V roku 2020 zamieril do tureckého Izmiru, kde obliekal dres druholigového Menemensporu. Po ročnom pôsobení v krajine polmesiaca si to namieril do cyperského Doxa Katokopias a tam pôsobil až do záveru uplynulej sezóny. „O mojom príchode do Košíc rozhodol predovšetkým záujem klubu o moje služby. To bolo pre mňa najdôležitejšie. Verím, že budem môcť naplno ukázať, čo na ihrisku dokážem. Teším sa, že som súčasťou tohto ambiciózneho klubu a verím, že spoločne dosiahneme veľa úspechov,“ povedal plynulou angličtinou 26-ročný futbalista z Afriky. Ten bude po Čechovi Šindelářovi, Senegalčanovi Sagnovi, Ukrajincovi Golikovovi a Albáncovi Qosem piatym legionárom na súpiske nováčika Niké ligy.

Tidjany Anane priznal, že sa pred príchodom do FC Košice informoval u jedného zo svojich spoluhráčov v reprezentácii Beninu, ktorý v minulosti pôsobil v MŠK Žilina, na Slovensko i tunajšiu ligu. „Myslím si, že máme dobrý tím. S mužstvom som už absolvoval zopár tréningov a všetko sa mi zatiaľ páči. Som pripravený nastúpiť na zápas aj zajtra. Najprv však musím presvedčiť trénera,“ pousmial sa nový hráč na súpiske FC Košice, ktorý prezradil, že zatiaľ si aj vďaka spoločnej znalosti francúzskeho jazyka najlepšie rozumie s Landingom Sagnom.

Vizitka

Meno: Tidjani Anane.

Dátum a miesto narodenia: 29.05.1997 v Gangbane (Benin)

Výška: 1,75 cm

Váha: 76 kg

Post: ľavý stredopoliar

Reprezentácia: 11/0

Kluby: FC Aspac (Benin), Esp. Tunis U21 (Tunisko), US Monastir, US Ben Guerdane, AS Soliman, Menemenspor (Turecko), Doxa Katokopias (Cyprus).

FOTO: Tomáš CICOŇ


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI