FC Košice vytvára Radu rodičov

  • 12.10.2021
  • Vytlačiť
V pondelok podvečer sa konalo prvé stretnutie vedenia klubu, akadémie a Rady rodičov FC Košice.


Medzi zúčastnenými nechýbal prezident FC Košice Dušan Trnka, športový riaditeľ mládeže Miroslav Guza, generálny riaditeľ futbalovej akadémie Adam Geri a koordinátor mládeže Roman Petruška. Z novovytvorenej Rady rodičov privítal klub na prvom stretnutí dvanásť zástupcov.

„Dôležitým pilierom vo výchove hráča je rodina, škola a klub. Vhodnou komunikáciou a nastavením fungovaním troch pilierov sa pokúsime pripraviť do života dobrého futbalistu a vzdelaného človeka. Motto klubu FC Košice „Viac ako futbal“ chceme naplniť aj týmto spôsobom. To je dôvod, prečo vzniká Rada rodičov, ktorú budú tvoriť zástupcovia jednotlivých kategórií od U8 až po U19,“ predstavuje myšlienku športový riaditeľ mládeže Miroslav Guza. „Chceme prehĺbiť komunikáciu, informovať o zámeroch akadémie, zachytávať pripomienky, názory a podnety, ktoré by viedli k napredovaniu klubu. Každá kategória bude mať jedného zástupcu, dorastenecké tímy budú mať dvoch zástupcov. Predsa len sú tam už ďalšie veci, ktoré do života vstupujú, ako napríklad pri chlapcoch v U16 a U17, ktorí prichádzajú na internát. “

Zaujímavé určite je, že realizácia nového nápadu prišla z vlastnej hlavy, nakoľko podobných prípadov je vo svete minimum. „Z mojej praxe a zahraničných stáži viem, že niečo takéto je skôr rarita. V zahraničných akadémiách to na takejto úrovni nefunguje. Je tam väčšinou hovorca akadémie, ktorý podá strohú informáciu a tam to končí. Samozrejme, v našich končinách komunikácia medzi akadémiami a rodičmi funguje, ale aby to bolo podporené Radou rodičov, ktorú tvorí skupina ľudí, s týmto skúsenosť nemám. Ideme si svojou cestou, nechceme po nikom nič opakovať, vyplýva to všetko z filozofie klubu a skúseností. Verím, že to bude dobre vplývať nielen na celkové prostredie v rámci klubu, ale že táto myšlienka nájde pozitívnu odozvu aj v rámci mesta Košice,“ priblížil ideu ešte viac športový riaditeľ mládeže Miroslav Guza.

Počas viac ako hodinu a pol trvajúceho stretnutia sa rodičia aktívne zapájali do diskusie, do ktorej priniesli hneď niekoľko zaujímavých návrhov a podnetov. Jedným zo zúčastnených rodičov bol aj Ing. Milan Polča, otec Milana Polču, ktorý hrá v tíme do 16 rokov. „Získavať spätnú väzbu a námety od rodičov v jednotlivých kategóriách je skvelý nápad. Ide predovšetkým o to, aby celé prepojenie medzi vedením, rodičmi, školou a chlapcami fungovalo, aby sa to posúvalo smerom dopredu a tak naďalej zlepšovalo. Takýto nápad pomôže trénerom, vedeniu akadémie i športovému riaditeľovi mládeže - navyše sa na veci môžu pozrieť z iného hľadiska. Myslím, že tu všetkým stranám ide o dobrú vec,“ zhodnotil pozitívne úvodné stretnutie Ing. Milan Polča. Vedenie klubu zároveň prisľúbilo, že osobné diskusie sa budú usporadúvať na pravidelnej báze, aby sa na nich mohli prebrať najaktuálnejšie námety rodičov našich mládežníkov.


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI