FC Košice preverí v generálke AS Rím!

  • 12.06.2024
  • Vytlačiť

Pri príležitosti slávnostného otvorenia Košickej futbalovej arény zavíta do Košíc špičkový klub z talianskej Serie A. Vlci z večného mesta zavítajú do Košíc po 15 rokoch. Hviezdy svetového futbalu v metropole východu Slovenska.


Jednou z top udalostí futbalového leta na Slovensku bude nepochybne štart talianskeho klubu AS Rím v Košiciach. „Giallorossi“, čiže žlto-červení, budú aktérmi slávnostného otvorenia Košickej futbalovej arény, pri príležitosti ktorého odohrajú v pondelok 22. júla priateľské stretnutie s domácim FC Košice. „Košická Futbalová Aréna je dostavaná, skolaudovaná a v plnej prevádzke,“ s hrdosťou v hlase povedal generálny manažér Košickej futbalovej arény Peter Schmiedl a pokračoval: „sme štadiónom UEFA 4, teda najvyššej kategórie, a takýto skvost v rámci športovísk s národným významom si určite zaslúži parádny slávnostný otvárací zápas. Rád by som preto srdečne pozval všetkých Košičanov, východniarov a fanúšikov futbalu na slávnostné otvorenie Košickej Futbalovej Arény, ktoré sa uskutoční v pondelok 22. júla 2024 s programom od 17:00,“ doplnil Peter Schmiedl, pričom čas úvodného výkopu tohto prestížneho stretnutia bude v najbližších dňoch ešte upresnený.

Na margo toho, ako sa mu podarilo prilákať do Košíc šiesty tím talianskej Serie A, vyhlásil. „Som veľmi šťastný a hrdý, že po dvoch mesiacoch intenzívnej práce sa nám podarilo zmanažovať pre domáci klub súpera z európskej klubovej špičky. Proti FC Košice nastúpi semifinalista Európskej ligy, trojnásobný majster Talianska, deväťnásobný víťaz Talianskeho pohára, dvojnásobný víťaz Talianskeho superpohára a víťaz Európskej konferenčnej ligy spred dvoch rokov - AS Rím!,“ zvestoval generálny manažér štvrtého najväčšieho štadióna na Slovensku.

Nadšenie netajil ani prezident košického FC Dušan Trnka. „Vnímame to veľmi pozitívne, pretože po dlhom čase je to súper z najvyššieho európskeho rangu, ktorý nás môže skutočne preveriť a ukázať futbalovú modernu najvyššej kvality. Zároveň v tom vidím aj istú nostalgiu spred pätnástich rokov, keď do Košíc v rámci Európskej ligy zavítal práve AS Rím na čele s legendárnym Francescom Tottim. Klobúk dole pred vedením Košickej futbalovej arény a jej manažérom Petrom Schmiedlom, že sa podarilo zorganizovať príchod takéhoto veľkoklubu do Košíc. Verím, že organizácia a všetky s tým spojené veci budú na najvyššej úrovni. Pre klub FC Košice je cťou zmerať si sily s AS Rím a navyše na slovenskej pôde v Košiciach. Sme nesmierne radi, že budeme súčasťou otváracieho zápasu s takýmto renomovaným klubom,“ povedal Dušan Trnka.

Prvý muž FC Košice očakáva dueli s Rimanmi vypredané hľadisko Košickej futbalovej arény, čo by sa v jej krátkej histórii mohlo podariť vôbec po prvýkrát. „Bolo by to fantastické a zároveň si myslím, že zápas proti AS Rím si zaslúži, aby ani jedno miesto neostalo v hľadisku voľné. Napriek tomu, že pôjde o priateľský zápas, určite bude mať neopakovateľný náboj. Hviezdy svetového futbalu totiž nemožno vidieť na vlastné oči každý deň a už vôbec nie proti slovenskému klubu. Aj preto som rád, že súperom AS Rím bude práve FC Košice,“ dodal Dušan Trnka.

Dodajme, že AS Rím zavíta do Košíc po takmer pätnástich rokoch. V prvom zápase play-off Európskej ligy hostil MFK Košice 20. augusta 2009 na štadióne Lokomotívy v Čermeli práve rímsky AS. Pred návštevou 8450 divákov sa zrodila senzačná remíza 3:3 a zaujímavosťou je, že v tíme hostí vtedy nastúpil aj súčasný tréner Rimanov, Daniele De Rossi.

Prvý zápas play-off, Európska liga, 20.8.2009: MFK Košice - AS Rím 3:3 (1:1)

Góly: 5. Milinkovič, 71. a 81. Novák (prvý z 11 m) - 38. a 67. Totti (prvý z 11 m), 52. Menez. Rozhodovali: Rasmussen - Wulff, Hog (všetci Dánsko), ŽK: De Rossi, 8450 divákov.

MFK: Schreng - Kišš, Bašista, Kaminský (58. U. Matič), Juhar - Cicman, Dobias - Viazanko, Škutka (70. Karaš), Milinkovič (69. Janič) - Novák. Tréner: Ján Kozák starší.

AS: Artur - Motta (84. Cassetti), Andreolli, Mexes, Riise - De Rossi - Cerci (51. Taddei), Pizarro, Menez (74. Guberti) - Brighi, Totti. Tréner: Luciano Spalletti.

FOTO: Tomáš CICOŇ


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI