FC Košice povedie Gejza Farkaš, v tíme tri nové posily!

  • 25.06.2019
  • Vytlačiť

Na lavičku košického FC zasadne nový muž. Post hlavného trénera spĺňajúceho kritéria SFZ s licenciou Euro Pro obsadí skúsený 70-ročný Gejza Farkaš. Miroslav Sovič pokračuje ako asistent trénera, v mužstve zostáva aj Tomáš Danko. Nezaháľame v žiadnom smere!

Nový tréner Košíc pozná metropolu východu dokonale, rovnako ako aj štruktúry nášho FC. Posledné mesiace totiž Farkaš pôsobil ako asistent trénera pri kategórii starších žiakov do 14 rokov.

Futbalová história Gejzu Farkaša sa začala písať veľkými písmenami v roku 1969 v drese košickej Lokomotívy, kde až do sezóny 1983/84 odohral 335 zápasov (najviac v histórii). Potom smeroval na Cyprus, kde dva roky hrával v známom cyperskom klube AEL Limassol. Gejza Farkaš je taktiež majstrom Európy do 23 rokov z roku 1972 (predchodca terajších ME do 21 rokov).

Po skončení hráčskej anabázy pokračoval v trénovaní mládeže sedem rokov v spomínanom Limassole, ďalší rôčik pridal aj v meste Pafos. Rodák z Brzotína svojím pôsobením na Cypre otvoril dvere do tejto krajiny ďalším slovenským hráčom a trénerom.

Košický fanúšik si môže na nového trénera pamätať aj ako na kormidelníka „béčka“ MFK Košice z minulého desaťročia, kedy sa rezerva MFK pohybovala v II., respektíve III. lige. Gejza Farkaš naposledy trénoval Spišskú Novú Ves v sezóne 2017/18. Spišiaci vtedy po výbornej jeseni napokon druholigovú príslušnosť neuhájili najmä kvôli finančným problémom a museli sa porúčať o súťaž nižšie.

V Košiciach vítame tri posily, ďalšie mená na skúške

Tri nové tváre na východe republiky. Od novej sezóny budú za naše mužstvo nastupovať Samuel Kuc, Matúš Katunský a Matej Fabini!

21-ročný Košičan Samuel Kuc prichádza z Liptovského Mikuláša, kde minulú sezónu hosťoval z Podbrezovej. Výkony ľavonohého stopéra nezostali nepovšimnuté, v strede obrany bude dirigovať spoluhráčov zozadu u nás.

Matúš Katunský je ešte len 18-ročný obranca, no už reprezentoval Slovensko v mládežníckych kategóriách. Aj jeho podpis znamená, že sa u nás bude stavať na mladých a talentovaných hráčov z Košíc a blízkeho okolia.

Tretím novým menom je Matej Fabini. Brankár, ktorý futbalovo vyrástol v Prešove, v uplynulých troch sezónach ale hájil farby košickej Lokomotívy. V tej poslednej sa konečne stal jednotkou medzi tromi žrďami. Svojimi výkonmi si vyslúžil ocenenie fanúšikov za najlepšieho hráča vo farbách Loky.

Gejza Farkaš spolu so svojimi asistentmi povolali do letnej prípravy aj päticu hráčov zo staršieho dorastu. To len potvrdzuje trend, ktorý bol ukázaný v III. lige, kde si odbili debut za „Á-čko“ Jakub Škovran, Sebastián Borok a Mikel Albisu.

Prípravu s nami začína aj ďalší Košičan – Ervin Matta, ktorý posledné dva roky hral za dorast Senice. Spolu s ním prichádza na skúšku aj jeden mladý, kvalitný hráč z Chorvátska.

Prvé dni tréningu sú pred nami. Budeme Vás informovať o všetkom podstatnom – na webe, ale aj na sociálnych sieťach. Ďakujeme za podporu.

Sme predsa VSS – Všetci Spolu Silnejší!Výber z nášho e-shopu