FC Košice posilňuje stopér Ján Krivák

  • 13.06.2022
  • Vytlačiť
Do srdca obrany FC Košice prinesie skúsenosti Ján Krivák. 28-ročný stopér sa vracia na Slovensko po štyroch rokoch legionárčenia v Česku a Severnom Macedónsku.


„Veľmi sa z prestupu teším. Keďže som rodák z Vranova nad Topľou, mám to kúsok domov, pri Košiciach som postavil už aj dom. Vidím, ako klub funguje, vidím, že je to tu správne nastavené, preto som ponuku zobral. Chcem Košiciam pomôcť dostať sa do I. ligy. Verím, že sa nám to podarí,“ hovorí na úvod severomacedónsky majster so Škendijou Tetovo zo sezóny 2020/2021.

Pocity z novej posily umocnilo aj to, že Ján odmietol i peňažne lukratívnejšie možnosti. „Mal som ponuky zo zahraničia, boli tam aj vzdialenejšie destinácie. Cez víkend prišla ponuka za zaujímavé peniaze, pri ktorých som zostal milo prekvapený, bola to však nižšia súťaž. Odmietol som to, pretože som už bol dohodnutý v Košiciach a ja verím, že spoločne postúpime. Košice musia byť v lige, majú krásny štadión, infraštruktúru, mládež. Pred nami je najťažší krok,“ je si vedomý Johny.

V poradí piata letná košická akvizícia má za sebou etapu v zahraničí. „Dalo mi to do kariéry veľa, rovnako tak aj do osobného života. Dva a pol roka som bol v Severnom Macedónsku, rok a pol v Česku. Môžem to hodnotiť len pozitívne.“

Ak sčítame všetky zápasy v zahraničných súťažiach a k tomu pripočítame duely za Podbrezovú vo Fortuna lige, dostaneme 168 štartov v najvyšších ligách a k tomu aj 6 súbojov v predkolách Ligy majstrov, Európskej ligy a Európskej konferenčnej ligy vo farbách Škendije. Za riekou Moravou hral Ján za Karvinú. V roku 2017 si pod trénerom Jánom Kozákom st. pripísal zatiaľ jediný štart za seniorskú reprezentáciu Slovenska.

Podpis nového stopéra okomentoval tréner Anton Šoltis: „Vieme, že pokiaľ chceme postúpiť, tak musíme mať dobrú defenzívu. Pred začiatkom sme museli urobiť nejaké rozhodnutia - s vedením sme sa rozhodli tak, ako sme sa rozhodli. Aj preto prichádza Ján Krivák, hráč medzinárodnej úrovne. Ani sme neuvažovali, že takého hráča môžeme získať, ale asi to takto malo byť – okolnosti okolo Jána sa nasledovne vyvinuli. Vstúpili sme do toho a sme radi, že to takto dopadlo. Je to osobnosť. Verím, že to ukáže na ihrisku a dá tímu nový impulz – to od nových hráčov potrebujeme.“

„V prvom rade dám zo seba všetko. Srdce na ihrisku musí zostať, to by mal byť základ pre každého futbalistu. Partia musí byť rovnako dobrá, nečaká nás jednoduchý cieľ. A hoci chlapcov osobne zatiaľ nepoznám, veľmi rád to zmením,“ uzavrel s úsmevom Ján Krivák.


Johny, vitaj v FC Košice!


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI