FC Košice podpísali Memorandum o spolupráci s MFK Rožňava

  • 17.07.2023
  • Vytlačiť

V uplynulých dňoch sa v priestoroch Košickej futbalovej arény (KFA) stretli zástupcovia Akadémie FC Košice so zástupcami futbalového klubu MFK Rožňava, primátorom mesta Rožňava Michalom Domikom a štatutárnym zástupcom futbalového klubu pani Soňou Domikovou, aby slávnostne podpísali memorandum o spolupráci. Cieľom memoranda je vzostup futbalu v regióne a vzájomná spolupráca v športovej oblasti v rámci mládežníckeho futbalu.


Ako uviedol Ádám Geri, riaditeľ akadémie FC Košice: "Futbalový klub z Rožňavy je ďalším v poradí, s ktorým sme podpísali toto memorandum v rámci Košického kraja. Som veľmi rád, že začíname napĺňať našu víziu a to spoluprácu s klubmi v rámci regiónu. Veríme, že už čoskoro v spolupráci s našimi maďarskými partnermi budeme môcť ponúknuť klubom v rámci memoranda naozaj výnimočné a nadštandardné podmienky, ktoré po dostavbe Akadémie budú v rámci nášho regiónu naozaj bezkonkurenčné,“ avizoval posunutie spolupráce na ešte vyšší level čelný predstaviteľ mládeže FC Košice.

Primátor mesta Rožňava Michal Domik takisto neskrýval nadšenie z oficiálneho spečatenia dohody o spolupráci medzi oboma klubmi. „Značka FC Košice má cveng a časom neustále rastie. Klub má šikovných manažérov i trénerov, logicky aj veľmi dobré podmienky na fungovanie. Preto sme radi za túto formu spolupráce. Budeme nesmierne šťastní, ak sa naši najtalentovanejší mladíci budú môcť posunúť do silnejšieho klubu, ako sú FC Košice,“ povedal prvý muž Rožňavy, ktorý veľmi oceňuje prácu mládežníckych trénerov v miestnom MFK. Predovšetkým po kategóriu U 13 sú ich mladíci konkurencieschopní. „Potom už prichádzajú na rad rôzne systémové či taktické záležitosti a tam už oceníme pomoc z Košíc. Veľmi sa tešíme, že z FC budeme dostávať metodické rady, vďaka čomu sa určite zvýši aj úroveň výchovy v našom klube,“ doplnil Michal Domik.  

Športový riaditeľ mládeže Miroslav Guza doplnil: "Rožňavský futbalový klub je jedným z prvých, s ktorým sme nadviazali spoluprácu hneď od začiatku existencie FC Košice v roku 2018. Z tohto severo-gemerského mesta u nás pôsobilo viacero chlapcov a dvaja z nich - Mihok a Gallo - už sú súčasťou TU Košice, ktoré považujeme za naše seniorské B-mužstvo," prezradil Miroslav Guza, podľa ktorého memorandum o spolupráci zahŕňa viacero aspektov podpory FC Košice voči svojim partnerom. „Rožňava je klubom, ktorý sa dlhodobo prezentuje kvalitnou prácou s mládežou a toto je jedna z foriem, ako si navzájom pomôcť a zhodnotiť snahu všetkých trénerov a funkcionárov. Zároveň je to ukážka toho, že sa otvárame spolupráci aj ďalším klubom a Rožňava rozhodne nie je posledným mestom, s ktorým hodláme vstúpiť do tejto formy spolupráce,“ poznamenal Miroslav Guza.  

Foto: Šimon Pavlišin


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI