FC Košice dočasne povedie tréner Miroslav Sovič

  • 24.10.2023
  • Vytlačiť

V stredajšom stretnutí štvrtého kola Slovnaft cupu na ihrisku Šamorína bude na lavičke žlto-modrých duo Sovič - Šinglár. Pre povereného kormidelníka Košíc je to srdcová záležitosť, ponuku viesť A-mužstvo by prijal aj o polnoci.


Pán Sovič, ako a kedy došlo k vášmu osloveniu na post dočasného trénera FC Košice a s akým pocitom ste túto ponuku prijali?

„Celé sa to zrodilo, ako sa hovorí, z večera do rána. V pondelok ma oslovil pán Turczyk a zároveň aj vedenie klubu, aby som viedol A-mužstvo v pohárovom zápase so Šamorínom a potom aj v Bratislave proti Slovanu. Tam nebolo čo riešiť a bez váhania som to prijal. V utorok sme už s Petrom Šinglárom viedli tréning a poobede odchádzame do Šamorína.“

Určite ste sledovali výkony Košíc v Niké lige a šesť prehier za sebou asi nepridá na pohode žiadnemu mužstvu. Čo vy na to?

„Pokiaľ viem, už počas predošlých dní a týždňov prebehol kopec pohovorov, ale mrzí ma to, lebo tá situácia nie je vôbec ľahká. Na druhej strane, v sobotu s Banskou Bystricou sme mali výborný vstup do zápasu, tie dva góly nám mali pomôcť, ale stal sa opak. Na ihrisku sa musí nájsť niekto, kto tú situáciu ukočíruje, pretože aj keď strelíte dva góly na začiatku, to ešte neznamená, že máte víťazstvo vo vrecku. Bohužiaľ, uškodila nám tá penalta a už sme sa do zápasu potom nedokázali dostať.“

V stredu nás v Slovnaft cupe čaká Šamorín, ktorému v druhej lige patrí trinásta priečka a ktorý počas víkendu vyhral na ihrisku rezervy Slovana Bratislava 3:0. Aký zápas očakávate?

„Určite ťažký. Šamorín je doma nepríjemný. A neplatí to len o ňom. Ak hráte s druholigistom, ktorý hrá navyše doma, tak sa chce vždy vytiahnuť. Domáci určite pôjdu na 120 percent a našou prvoradou úlohou bude vyrovnať sa im v nasadení. Až potom príde na rád herná kvalita, ktorú naši hráči určite majú, ale bez kvalitného nasadenia to určite nepôjde.“

Opäť sa stretávate v jednom tíme so svojim synom Miroslavom, ktorého ste v minulej sezóne viedli v kategórii U19. Ako to vnímate?

„Môj syn je v mojom ponímaní taký istý ako všetci ostatní členovia hráčskeho kádra. Nerobím žiadne rozdiely.“

Vy ste boli historicky prvým trénerom FC Košice, ktorý ste po jeho vzniku v roku 2018 prebrali ešte v tretej lige a dokázali ste s ním okamžite postúpiť. Rezonujú vo vás teraz aj tieto spomienky?

„Pre mňa je to pocta, pretože som Košičan. Vyrástol som v tomto meste a Košice sú skrátka moja srdcovka. Kedykoľvek im pomôžem. Ak by ma oslovili aj o polnoci, tak aj vtedy poviem jednoznačné áno.“    

FOTO: Šimon PAVLIŠIN


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC

MEDIÁLNI PARTNERI