Erik Pačinda sa v Kežmarku postaral o najkrajší moment zápasu

  • 30.08.2023
  • Vytlačiť

Ďalším súperom FC Košice v Slovnaft cupe bude účastník VI. ligy Podtatranskej TJ Spišský Štiavnik.


Futbalisti košického FC splnili v utorňajšom stretnutí druhého kola Slovnaft cupu na pôde štvrtoligového Kežmarku úlohu papierového favorita a po víťazstve 3:0 si zabezpečili postup do ďalších bojov pohárovej súťaže. Tréner žlto-modrých Anton Šoltis urobil v zložení základnej jedenástky až deväť zmien oproti piatkovému duelu Niké ligy v Michalovciach. Jednak chcel vidieť v akcii aj ďalších hráčov kádra, ale zároveň mal v pláne nechať oddýchnuť si opory. Aj preto niektorí hráči do Kežmarku ani nepricestovali.

Spomedzi tých, ktorí pod Tatrami nastúpili, upútali rýchlosťou Petrák, streleckou úspešnosťou Sagna, prehľadom v hre Sovič, dravosťou Vasiľ, ale o najkrajší moment pohárového zápasu sa postaral hráč, ktorý na ihrisku strávil najmenej času - Erik Pačinda. Do hry sa dostal v 74. minúte a tesne pred záverečným hvizdom sa nádherne trafil z priameho kopu. Ešte predtým ho dvakrát v priebehu necelej minúty prebrúsil kanadský stredopoliar domácich Charis Diwumba tak nepríjemne, až z toho tuhla krv v žilách. Za prvý prehrešok videl tento legionár žltú kartu, druhý ostal nepotrestaný. „Možno to mala byť aj červená karta, ale trafil som to tak, ako som chcel,“ prezradil Erik Pačinda.

V súboji na ihrisku štvrtoligistu nehral od začiatku, preto mohol povedať, ako videl dianie z lavičky náhradníkov. „Mužstvá z nižších súťaží majú proti ligovým klubom o zvýšenú motiváciu vždy postarané. Je to pre nich futbalový sviatok. My sme chceli hrať od začiatku nátlakovo a čo najskôr dať gól. Ak sa to nepodarí, ste pod tlakom. V Kežmarku nebol ani najlepší terén, preto sme sa rozbiehali ťažšie, aj keď gólových šancí sme mali neúrekom. Zvládli sme to a ideme ďalej,“ konštatoval kapitán žlto-modrých, ktorého v Kežmarku zastúpil s páskou na rukáve stopér Krivák.

Pod Tatrami dvakrát skóroval Landing Sagna, no v prvom polčase mal ďalšie dve čisté príležitosti a po prestávke tretiu. „Je dobré, že sa presadil. Dlho bol zranený a teraz potvrdil, že góly dávať vie. Mužstvo potrebuje, aby sa strelecky presadzoval a je dobré, že to dnes potvrdil,“ doplnil odchovanec košického futbalu na margo gólovej potencie svojho spoluhráča.

Erik Pačinda spomínal, že pre Kežmarčanov to bol futbalový sviatok. V utorok bol navyše štátny sviatok, voľný deň, prišiel klub z ligy, a tak nečudo, že pohárový zápas sledovalo takmer deväť stovák divákov. „Áno, bolo to sviatočné, či už pre ľudí na tribúnach, alebo chlapcov, ktorí hrajú nižšiu ligu. Chceli sme hrať férovo a čisto, oni k tomu až na pár zákrokov pristúpili rovnako. Bolo to dobré stretnutie pre oba tímy. Kežmarku držím palce, nech sa mu darí,“ poznamenal 34-ročný futbalista.

Keďže finále Slovnaft cupu sa bude hrať v máji budúceho roka v Košiciach, je logické, že na futbalistov FC sa bude v tomto ročníku pohárovej súťaže upierať najväčšia pozornosť verejnosti. „Pri troške šťastia by sme sa tam dostať mohli. Je potrebné prejsť cez päť, šesť súperov. Teraz nás čaká ďalší súper z nižšej súťaže a krok po kroku by sme sa mohli k domácemu finále priblížiť. Dôležité je aj to, že sa nám podarilo vyhrať druhý zápas za sebou a verím, že túto formu potvrdíme aj v sobotu doma proti Zlatým Moravciam,“ dodal Erik Pačinda.

Na záver by sme chceli spomenúť korektnú športovú atmosféru v Kežmarku a zároveň vyzdvihnúť starostlivosť a obetavosť miestnych funkcionárov, ktorí sa postarali o vedenie klubu, realizačný tím i hráčov. Po zápase prichystali občerstvenie a postarali sa o nás vskutku výborne. Ďakujeme!

FOTO: Peter JESENSKÝ


Výber z nášho e-shopu

GENERÁLNY PARTNER


HLAVNÍ PARTNERI


  • Hell Energy drink

PARTNERI


  • KPC
  • GymBeam

MEDIÁLNI PARTNERI