Erik Pačinda hráčom FC Košice!

  • 18.01.2021
  • Vytlačiť
Návrat domov po päť a pol roku hlási Erik Pačinda! Štvornásobný slovenský reprezentant po zastávkach v Dunajskej Strede, Plzni, Kielci a Trnave podpísal zmluvu v košickom Čermeli.


„Chcem poďakovať Trnave, že mi umožnila sa vrátiť späť, ďakujem jej aj Košiciam za veľmi korektné a rýchle jednania,“ poznamenal na začiatok Pači, ktorý bol na jeseň najlepším strelcom „bílých andelov“ s piatimi ligovými gólmi. Teraz však už bude písať inú kapitolu – košickú.

Medzi seniormi v metropole východu pôsobil 31-ročný krídelník v rokoch 2007 až 2015. „Vyrastal som v Košiciach, hral som tu, takže som rád, že som späť. Je to aj také splatenie futbalového dlhu voči Košiciam, keďže som tu začínal. Dovolím si tvrdiť, že Košice patria do prvej ligy a ja dúfam, že urobíme všetko pre to, či už my hráči, tréneri alebo klub, aby sme tam postúpili čo najskôr.“

Autor 55 gólov a 14 asistencií v najvyššej slovenskej súťaži potvrdil, že mu k návratu domov pomohol bývalý reprezentačný tréner a súčasný športový riaditeľ FC Košice Ján Kozák starší. „Zavážilo aj to, že je tu a chce pomôcť klubu. On mi takisto pomohol v nejakých veciach, napríklad pri reprezentácií, za čo mu ďakujem. Dúfam, že mu to splatím výkonmi v klube. Ambície sú vysoké, verím, že sa čo najskôr dostaneme do prvej ligy. Druhá liga je teraz dosť vyrovnaná. Možno sa nám podariť postúpiť už teraz, uvidíme.“

Po návrate domov našiel Erik v kabíne mnoho Košičanov a rodákov z východného Slovenska, medzi ktorými sú aj bývalí spoluhráči práve z Čermeľa. „Je to takmer nejakých šesť rokov, čo som odtiaľto odchádzal. Je tu Kamil Karaš, Boris Gáll, Fero Pavúk, takže mužstvo je dobre poskladané,“ uzavrela nová posila žlto-modrých pred začiatkom prvého tréningu so svojím novým tímom.


Erik, vitaj doma!
Výber z nášho e-shopu